Strona główna/Aktualności/Historie zebrane. Codzienne życie bohatera - warsztat (..)

Historie zebrane. Codzienne życie bohatera - warsztat online

16 Października 2020

Zapraszamy mieszkańców Oleśnicy i nie tylko, do wzięcia udziału w warsztatach on-line z pogranicza reportażu i portretu, połączone z pracą z tekstem (zbieranie historii bohaterów zdjęć). Bohaterami będą wybrani mieszkańcy Oleśnicy wskazani przez uczestników i skonsultowani z prowadzącymi oraz grupą.

 

Warsztaty będą odbywać się online i rozpoczną się, kiedy zbierze się grupa.

 

Warsztaty zaprojektowane są dla grupy maksymalnie 12 osób w wieku 16+ deklarujących zainteresowanie fotografią. Zależy nam, aby chętne osoby zgłaszając się do udziały w warsztatach  posiadły własny sprzęt fotograficzny.

Efektem warsztatów będzie wystawa prezentująca autorskie cykle zdjęć wykonane przez uczestników (od 3-6 fotografii) obrazujące życie codzienne bohatera oraz jego portret, wraz z krótkimi tekstami przedstawiającymi jego historię. Prace warsztatowe zostaną pokazane na  wystawie w Oleśnickim Domu Spotkań z Historią. 

To również niepowtarzalna okazja, aby poszerzyć swoje umiejętności i poznać drogę do łączenia zabawy z edukacją bez opuszczania domu.

Warsztaty zostaną przeprowadzone przez profesjonalnych i wykwalifikowanych animatorów:

Agnieszka Pajączkowska-kulturoznawczyni, twórczyni projektów fotograficznych, kulturalnych i edukacyjnych, kuratorka wystaw fotograficznych, animatorka kultury, absolwentka Instytutu Kultury Polskiej UW. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w obszarze „Sztuki wizualne”. Laureatka konkursu Kulturysta Roku 2016. W 2019 roku wydała książki: „A co wyście myślały? Spotkania z kobietami z mazowieckich wsi” oraz „Wędrowny zakład fotograficzny”. Od 2018 wchodzi w skład rady programowej Instytutu Fotografii Fort. Współpracowała m.in. z Towarzystwem Inicjatyw Twórczych „ę”, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Miesiącem Fotografii w Krakowie.

Piotr Spigiel - fotograf i twórca video, od lat zaangażowanym w projekty zarówno komercyjne (fotografia reklamowa, portretowa, reportażowa) jak i społeczne i kulturalne w Polsce i na świecie. Współpracował lub współpracuje m.in. ze Strefą Kultury Wrocław, Centrum Kultury Fama, Stowarzyszeniem Akcja Miasto, Fundacją Go'n'act, festiwalami Nowe Horyzonty, Brave Kids, Kolejdoskop Kultur, Ofca. Członek międzynarodowego stowarzyszenia „Fearless Photographers”.

 

Deklaracja uczestnika warsztatów online z pogranicza reportażu i portretu "Historie zebrane" organizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki w Oleśnicy

Warsztaty będą odbywać się online i rozpoczną się, kiedy zbierze się grupa.

Dane osobowe uczestnika zajęć/rodzica uczestnika zajęć

Oświadczenia związane z udziałem w warsztatach organizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki w Oleśnicy

Zapoznanie się z Regulaminem (wymagane)

Zapoznanie się z Klauzulą informacyjną (wymagane)

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych (wymagane)

Zgoda na wykorzystanie materiału video i wykorzystanie wizerunku (wymagane)

Zapoznanie się z zasadami bezpieczeństwa sanitarnego związanymi z COVID-19 (wymagane)

Covid-19. Oświadczenie rodzica o ogólnym stanie zdrowotnym dziecka (wymagane)

* pola wymagane

 Pocztówka pochodzi z kolekcji K. Dziedzicaul. J. Matejki (dawniej Merienstrasse - ul. Mariacka), Wydawca - O. Ifflaender, Colonialwarenhandlung, Oels. Około 1910.

Pocztówka pochodzi z kolekcji K. Dziedzica/ul. J. Matejki (dawniej Merienstrasse - ul. Mariacka), Wydawca - O. Ifflaender, Colonialwarenhandlung, Oels. Około 1910.

Podobne wiadomości:

do góry