Strona główna/Aktualności/766. Urodziny Oleśnicy - koncert online Dorota (..)

766. Urodziny Oleśnicy - koncert online Dorota Miśkiewicz, Henryk Miskiewicz & zespół FULL DRIVE

11 Lutego 2021

W ramach tegorocznych 766. Urodzin Oleśnicy zapraszamy 21 lutego o godz. 17.00 do obejrzenia i posłuchania na naszym kanale YouTube koncertu w wykonaniu Doroty Miśkiewicz, Henryka Miśkiewicza i zespołu Full Drive. Koncert został nakręcony w naszej Sali widowiskowej MOKiS.

plakat Miśkiewicz

Informacje o koncercie

Koncert jest okazją do wspólnego świętowania 766. Urodzin Oleśnicy, 75 lat instytucji kultury w Oleśnicy oraz 70. urodzin Henryka Miśkiewicza. Połączyli w nim swoje siły córka z ojcem oraz zespół Full Drive, w którym gra syn Jubilata. Artyści wspólnie przygotowali też premierowe wykonania.

Brawurowe "Hurriedly" czy piosenka "Słowa w głowie" z tekstem A. Poniedzielskiego są zapowiedzią nowej (pierwszej wspólnej) płyty Doroty i Henryka „Nasza Miłość", której premiera odbędzie się 21.03.2021 r.

Koncert rozpocznie energetyczny utwór "Gimme Some" (muz. B. Evans) w wykonaniu zespołu Full Drive Henryka Miśkiewicza i znajdą się w nim także najpopularniejsze piosenki Doroty Miśkiewicz, jak choćby utrzymana w rytmie bossa nowy "Nucę, gwiżdżę sobie ", funkowa "Budzić się i zasypiać" czy - dla kontrastu - balladowa " Na ocean". Zaskoczeniem będzie także interpretacja znanej melodii ludowej "Oj! Kot".

Jazzowa improwizacja każdego muzyka wniesie powiew niepowtarzalnej świeżości i uniesie wysoko odbiorców koncertu. Tak było wiele lat temu, podczas legendarnego festiwalu "Jazz na Kanapie" Staszka Kasperowicza, tak jest i teraz, kiedy MOKiS kultywuje jazzowe tradycje Oleśnicy.

A to wszystko za sprawą wybitnych artystów:

  • Doroty Miśkiewicz - śpiew
  • Henryka Miśkiewicza - saksofony
  • Marka Napiórkowskiego - gitara
  • Sławomira Kurkiewicza - bas
  • Michała Miśkiewicza - perkusja

Informacje o Artystach

Dorota Miśkiewicz

Artystka jest wokalistką wciąż poszukującą, eksperymentującą z jazzem, popem, muzyką brazylijską, bałkańską (piosenka "Jovano Jovanke" czyli “Anna Joanna”), afrykańską (duet z Cesarią Evorą), czy poważną (płyty z Włodzimierzem Nahornym oraz Kwadrofonikiem).

Jest także autorką i kompozytorką wielu piosenek, które wykonuje.

Pod swoim nazwiskiem nagrała siedem albumów: „Dorota Miśkiewicz Goes to Heaven - Zatrzymaj się” (2002), „Pod rzęsami” (2005), „Caminho” (2008), „Ale” (2012), nagrany z zespołem Kwadrofonik „Lutosławski, Tuwim. Piosenki nie tylko dla dzieci” (2013), „Best of” (2016) czy „Piano.pl” (2016) we współpracy z czołowymi pianistami m.in. Leszkiem Możdżerem, Andrzejem Jagodzińskim, Marcinem Wasilewskim.

W 2020 roku Dorota Miśkiewicz została oceniona w tegorocznej ankiecie krytyków fachowego pisma „Jazz Forum” jako najlepsza wokalistka jazzowa roku.

Henryk Miśkiewicz

Henryk Miśkiewicz - utytułowany saksofonista, niekwestionowany autorytet dla młodych adeptów tego instrumentu, legenda polskiego jazzu, wspaniały kompozytor i aranżer.

Współzałożyciel dixielandowego Young Jazz Band, z którym wystąpił w 1967 na festiwalu Jazz nad Odrą. Grał z Big Band "Stodoła", Jazz Carriers i z Sun Ship do jego rozwiązania w 1981. Jako alcista występował z Jarosławem Śmietaną, Henrykiem Majewskim, Janem Ptaszynem Wróblewskim, Kubą Stankiewiczem i innymi.

W 1994 założył własny kwartet z pianistą Andrzejem Jagodzińskim, synem Michałem na perkusji oraz basistą Zbigniewem Wegehauptem.

Prywatnie ojciec perkusisty jazzowego, Michała Miśkiewicza, i piosenkarki, Doroty Miśkiewicz, z którymi często występuje na scenie.

Zespół FULL DRIVE

Marek Napiórkowski na gitarze, Sławomir Kurkiewicz na basie i Michał Miśkiewicz na perkusji w tej samej ankiecie krytyków pisma "Jazz Forum" wygrali w klasie swoich instrumentów.

Oglądaj na kanale YouTube

Zapowiedź koncertu

Premiera koncertu odbędzie się 21 lutego o godzinie 17.00.

Link do koncertu - https://youtu.be/gkjneFc4kog

Podobne wiadomości:

do góry