Strona główna/Aktualności/Akcja Mamy Niepodległą!

Akcja Mamy Niepodległą!

9 Listopada 2021

Zapraszamy do udziału w akcji Mamy Niepodległą! - wspólnego świętowania Narodowego Święta Niepodległości. Bezpłatne pocztówki można odebrać w Sali widowiskowej MOKiS (ul. Kochanowskiego 4) lub podczas spektaklu przestrzenno-graficznego "DROGA DO WOLNOŚCI", który odbędzie się 11.11.2021 o godz. 17.00, 17.30, 18.00 na oleśnickim runku.

 

Inicjatorem akcji jest Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, który zachęca do wysyłania bezpłatnych okolicznościowych kartek z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Pocztówkowe wyznanie w stylu retro ma ponadczasową symbolikę: niesie z oddali szczere wyrazy pamięci i miłe pozdrowienia. Hasłem akcji jest dzielenie się radością, bo przecież Narodowe Święto Niepodległości zostało ustanowione na pamiątkę jednego z najradośniejszych wydarzeń w historii Polski.

Każdego roku przygotowywane są trzy nowe projekty kartek (dedykowana dzieciom, nowoczesna i klasyczna), a autorami tegorocznych wzorów są: Karol Banach, Magda Beneda i Ksenia Kononenko. Jest jednak niespodzianka i wyjątkowo czwarty wzór! Przedstawia dworek „Milusin” - dom rodzinny Piłsudskich - i jest dostępny wyłącznie w Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Został wydany z okazji zakończenia renowacji zabytku o szczególnej wartości historycznej, odtworzenia aranżacji wnętrz i otwarcia go dla zwiedzających.

 Razem świętujmy, że Mamy Niepodległą!

 

Projekt sfinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022

plakat

do góry