Strona główna/Aktualności/Blackberry Brothers dla Pauliny Procajło - koncert online

Blackberry Brothers dla Pauliny Procajło - koncert online

11 Czerwca 2021

Zapraszamy 15 czerwca o 19.00 na nasz kanał YouTube na koncert online zespołu Blackberry Brothers dla Pauliny.
Koncert został nagrany w naszej sali widowiskowej MOKiS i przyświeca mu cel charytatywny. Muzycy zachęcają do wsparcia oleśniczanki - Pauliny Procajło, która zbiera na protezę nogi.

plakat Blackberry Brothers

Koncert charytatywny dla Pauliny Procajło

Paulina Procajło to oleśniczanka, która zmaga się z chorobą nowotworową i jest po amputacji nogi. Proteza i rehabilitacja to dla niej ogromny koszt, dlatego zachęcamy do wsparcia zrzutki.

Link do zrzutki dla Pauliny Procajło

Zapowiedź koncertu

Obejrzyj premierę na kanale YouTube

Blackberry Brothers

Blackberry Brothers pojawili się na polskiej scenie blues-rockowej w maju 2018 roku, kiedy to ukazała się ich debiutancka płyta "Old Soul".

Niemniej jednak, zanim zespół, którego nazwa pochodzi od nazwiska braci Jeżynów, trafił do szerszej świadomości fanów, dojrzewał w oleśnickich garażach, dzieląc się swoimi postępami podczas lokalnych koncertów w Cafe Sputnik, czy podczas większych imprez takich jak Dni Oleśnicy, Oleśnica Rock Festival oraz Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Wydany z pasji oraz miłości do rocka i bluesa lat 60. i 70. album spotkał się z niesłychanie pozytywnym przyjęciem wśród krytyków i publiczności, czego dowodem są przyznane wyróżnienia ogólnopolskiego kwartalnika "Twój Blues" za 2018 rok w kategoriach Odkrycie Roku (1. miejsce), Płyta Roku (2. miejsce) oraz Zespół Roku (3. miejsce).

Blackberry Brothers - okładka płyty

Od tego czasu Blackberry Brothers zdążyli zaprezentować się zarówno w kraju, jak i zagranicą na takich imprezach jak: Bluestracje, Suwałki Blues Festival, Bies Czad Blues, Blues Alive, Muzyczna Jesień, Southern Rock nad Wkrą, Stetson & Bourbon Festival, Blues Bazar czy na dużej scenie Rawa Blues Festivalu.

Oprócz twórczości autorskiej zespół w swoim repertuarze także czerpie z dokonań takich artystów jak The Beatles, The Allman Brothers Band, Tom Petty & The Heartbreakers, The Black Crowes, The Band czy Neil Young.

W roku 2021 grupa koncentruje swoje siły na przygotowaniu materiału na nową płytę inspirowaną współczesnym brzmieniem Nashville, Americaną i alternative country, oraz amerykańskimi jam-bandami.

Podobne wiadomości:

do góry