Strona główna/Aktualności/CYJANOTYPIA - warsztaty dla dorosłych

CYJANOTYPIA - warsztaty dla dorosłych

13 Października 2021

Zapraszamy 22 października o godzinie 17.30 na warsztaty dla dorosłych z CYJANOTYPII, które odbywają się w ramach cyklu ABECADŁO ROZWOJU.
Na warsztaty obowiązują zapisy poprzez formularz na stronie (poniżej) i opłata 50 złotych.

cyjanotypia - plakat

Informacja o warsztatach

Cyjanotypia to jedna z najstarszych technik fotograficznych. Odbitki wywoływane tą metodą przybierają piękny odcień błękitu pruskiego.
Fotogramy (czyli zdjęcia, które możemywykonać bez użycia aparatu), możemy swobodnie łączyć z techniką cyjanotypii. Powstałe w ten sposób obrazy, przedstawiające np. ususzone przez nas rośliny, koronki czy inne wybrane przedmioty, możemy uzyskiwać na różnych podłożach: kartkach, drewnie czy tkaninach.

Zajęcia obejmują: wiedzę merytoryczną o technice cyjanotypii i tworzenie własnych odbitek na różnych podłożach (papier do akwareli, papier czerpany, tkanina).

Prowadząca

Dominika Chochołowska-Bocian - malarka, scenografka, instruktorka zajęć artystycznych. Aktywna twórczyni teatru plastycznego, autorka lalek teatralnych i artystycznych.
Od lat współpracuje z fundacjami i organizacjami, tworząc spektakle i autorskie zajęcia artystyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
Absolwentka ASP we Wrocławiu (na wydziale malarstwa + fakultet ze scenografii) oraz Studium Charakteryzacji Filmowej i Teatralnej.
Aktualnie współpracuje z fundacją Open Mind tworząc między innymi autorski projekt artystyczno-społeczny - KRZYWE ŚCIEŻKI, na kanwie książki „Droga artysty” Julii Cameron.
Instruktorka autorskich zajęć o charakterze artystycznym w ramach działalności Secret Spot m. in. z cyjanotypii, tworzenia instalacji artystycznych, lalek teatralnych, teatru plastycznego.

Opłata

50 zł, płatne przelewem do 21.10.2021 r. na konto MOKiS.

Płatności prosimy dokonywać dopiero po potwierdzeniu wpisania na listę uczestników przez pracownika MOKiS.

Zapisy

Zakończone!

Podobne wiadomości:

do góry