Strona główna/Aktualności/Dzień Działacza Kultury - poznajmy się!

Dzień Działacza Kultury - poznajmy się!

29 Maja 2020

plakatDziś pracownicy Miejskiego Ośrodka Kultury i Sztuki w Oleśnicy obchodzą swoje małe święto  Dzień Działacza Kultury 

Kim jesteśmy? Za co lubimy tę pracę? Jakiej muzyki słuchamy i na jakie filmy chodzimy do kina? Możecie poznać nas trochę lepiej 

Przygotowaliśmy o nas krótkie opisy i opatrzyliśmy je wyjątkowymi portretami, w których inspirowaliśmy się sztuką i naszymi zainteresowaniami.

Różnimy się, ale wszystkich nas łączy pasja do pracy i chęć czynienia świata chociaż odrobinę lepszym 

Poznajmy się!

Agata 

z oleśnicką kulturą związana prawie 25 lat. Jako zodiakalny Rak jest osobą towarzyską i lubiącą wypoczywać nad wodą. Praca daje jej satysfakcję, poczucie bezpieczeństwa, poszerza perspektywy. Szczególnie ceni malarstwo ścienne i rzeźbę starożytnej Grecji za ich ekspresję i realizm. Dobrze czuje się w obecności dzieł sztuki, dlatego często odwiedza galerie i muzea. Prawdziwym balsamem dla duszy jest dla niej blues, smooth jazz i piosenka aktorska. W wolnym czasie ogląda filmy o sztuce, podróżnicze, przyrodnicze, kostiumowe. Gwiazdy, które najbardziej chciałaby zaprosić do Oleśnicy to Tina Turner, Carlos Santana i Celine Dion. A specjalnie dla bliskiej koleżanki - Krzysztof Krawczyk.

 

zdjęcie Szefowa

Marek

pseudonim Ma...gister - typowy nocny marek, gdyż jego ulubioną porą jest noc, dlatego mógłby być nietoperzem . Uczestnictwo w kulturze jest dla niego naturalne - w końcu związany jest z kulturą od ponad 30 lat! Najchętniej wybiera bierne i czynne, ale niekonwencjonalne uczestnictwo w kulturze. W końcu jest zodiakalną Wagą, a te są odbiorcami sztuki oraz realizują się zawodowo w różnych dziedzinach twórczości. Najbardziej ceni sobie sztukę współczesną. Ulubioną porą roku jest jesień. Zapachy, które kojarzą mu się z dzieciństwem to olejki eteryczne roślin w pełnym słońcu.

zdjęcie Marek

Sylwia

z oleśnicką kulturą związana jest od ponad 10 lat. Skrupulatność zodiakalnej Panny pozwala jej dbać o wszystkie szczegóły i dopinać imprezy na ostatni guzik  Praca w kulturze daje jej radość i satysfakcję z perfekcyjnie wykonanej roboty.
Fotografia to jej pasja (co widać na załączonym zdjęciu . Uwielbia Bonda. Jamesa Bonda i nigdy nie znudzi się jej trylogia „Władca Pierścieni” oraz serial „Przyjaciele”. Gdyby Sylwia wygrała w totka, zaprosiłaby do Oleśnicy Lenny’ego Kravitza.

zdjęcie Sylwii

Dorota

z oleśnicką kulturą związana jest od ponad 10 lat. Praca w kulturze to dla niej możliwość kreacji światów nowych i nieoczywistych. Kulturę i sztukę odbiera całą sobą, nie zamyka się na gatunki - muza, film, sztuka musi rezonować z tym, co aktualnie w duszy gra zodiakalnemu Bliźniakowi: od refleksji i zadumy (obrazy Józefa Chełmońskiego) po pobudzenie, ekspresję i twórczość totalną (Salvador Dali). Ważne, żeby przekaz niósł ze sobą energię.
Chętnie zaprosiłaby do nas Banksy’ego, żeby w Oleśnicy coś zmalował i rozsławił nas na cały świat.

Kornelia 

gdyby miała miliony monet zaprosiłaby do Oleśnicy The Rolling Stones i kupiła obraz Andy’ego Warhola, na którego patrzyłaby sobie w domu, jedząc ulubioną czekoladę . Jako zodiakalny Wodnik z wielkim zaangażowaniem realizuje swoje pasje fotograficzne, uwieczniając na zdjęciach współczesną Oleśnicę. Koniecznie zajrzyjcie na IgersOlesnica, który administruje Kornelia.
W kulturze Kornelia pracuje od prawie 10 lat. Ta praca daje jej zadowolenie i możliwość realizacji swoich planów i marzeń.
 

zdjęcie Kornelia

Monika 

w oleśnickiej kulturze pracuje już 20 lat i niezmiennie daje jej to dużo radości i wywołuje uśmiech na twarzy. Jako zodiakalny Baran jest konkretna i zdecydowana: kiedy większość osób ma problem ze wskazaniem jednego ulubionego wykonawcy, Monika bez namysłu może powiedzieć, jaka jest jej ulubiona piosenka. Jest to ABC „The look of love”. Jej ulubionym aktorem jest Joaquin Phoenix. Wszyscy w jej otoczeniu podejrzewali, że na pytanie kogo zaprosiłaby do Oleśnicy, odpowie Krzysztof Krawczyk… ale Monika lubi zaskakiwać i gdyby miała miliony monet zaprosiłaby zespół Kings of Leon.

zdjęcie Monika

Rafał 

dyżurny sucharmistrz zespołu. Na pytanie o ulubiony kawał odpowiada bez wahania „Wszystkie lubię”. Kultura to dla niego sposób bycia i życia - każda forma jest dla niego interesująca byle ambitna i wymagająca myślenia. Jako zodiakalny Wodnik ma szerokie zainteresowania i o wszystkim wie dużo. Z oleśnicką kulturą związany ponad 10 lat.
Leniwiec mógłby być jego totemem  wolny czas chętnie poświęciłby na “nicnierobienie” Wymarzony urlop to czas we własnym mieszkaniu, spędzony na czytaniu i oglądaniu filmów. Chętnie zaprosiłby do Oleśnicy Romantyków Lekkich Obyczajów lub Transsexdisco 
zdjęcie Rafał

 

Małgorzata 

jedną z jej ulubionych dziedzin sztuki jest sztuka… kulinarna. Uwielbia jeść dużo, smacznie i w towarzystwie, bo według niej nic tak nie zbliża ludzi, jak jedzenie. Jako zodiakalny Bliźniak dzieli swój czas pomiędzy dobrą muzę i dzikie tańce (Beyonce to jej taneczna idolka :) a kameralne spotkania z przyjaciółmi ze smacznym jedzeniem i jazzową muzyką w tle :).
Entuzjastka pracy z ludźmi. Praca w kulturze, z którą jest związana prawie 10 lat daje jej satysfakcję, radość i możliwość poznania wyjątkowych osób.

Fot. Agata Rorat
zdjęcie Gosia

 

Ania 

pracuje w oleśnickiej kulturze prawie 5 lat. Największą frajdę sprawia jej stwarzanie innym okazji do osobistego rozwoju, dlatego lubi działania poruszające ducha . Gdyby miała dużo złotych monet zaprosiłaby do Oleśnicy Metallicę 
Dla zodiakalnego Skorpiona granice świata to granice wyobraźni - dobra muza, książka, film ma sprowokować do myślenia, poznać siebie lepiej, wytrącić z codzienności, dać wgląd w to, co nieoczywiste. Uwielbia filmy z uniwersum Marvela, jest maniakalną czytaczką dobrych książek (Tokarczuk, Sapkowski, Le Guin).zdjęcie Ania

 

Podobne wiadomości:

do góry