Strona główna/Aktualności/Europejska Noc Muzeów - Koncert Karola Muskały

Europejska Noc Muzeów - Koncert Karola Muskały

10 Maja 2024

Zapraszamy 18 maja 2024 roku o godzinie 19.00 do sali widowiskowej MOKiS w Oleśnicy na koncert Karola Muskały. Bezpłatne wejściówki do odbioru w sekretariacie MOKiS. Koncert odbywa się w ramach Europejskiej Nocy Muzeów.

plakat na koncert Karola MuskałyKarol Muskała

22 letni gitarzysta samouk z Wrocławia, specjalizujący się w stylu gry na gitarze akustycznej „Fingerstyle”.
Jest solowym artystą, muzykiem i kompozytorem, a swoją przygodę z gitarą rozpoczął w wieku 13 lat. Karol poza korzystaniem z widowiskowego stylu, jakim jest „fingerstyle”, urozmaica dodatkowo swoją grę na żywo specjalnymi efektami dźwiękowymi, nadającymi nowych barw jego brzmieniom. Lubiący wyzwania gitarzysta okiełznał różne widowiskowe sztuczki, takie jak: gra na dwóch gitarach jednocześnie, gra rękoma znad gryfu i wiele innych. Karol gra utwory autorskie oraz tworzy covery utworów innych artystów. Repertuar obejmuje w większości muzykę energetyczna i żywą, a wachlarz gatunków stanowią, m.in. metal, rock, blues, flamenco, pop, new age.
W przeciągu jego 9-letniej przygody z gitarą osiągnął on różne sukcesy.
W roku 2022 został laureatem konkursu gitarowego „Warsaw Fingerstyle Festival 2022”, będącego największym festiwalem gitary fingerstyle w Polsce. Grał on także koncert na największych targach gitarowych w Europie „Guitar Summit 2023” mających miejsce w Mannheim w Niemczech. W roku 2019 został laureatem IX Dolnośląskiej Gali Talentów 2019, na której został nominowany do finałowego koncertu. Karol należy także do grupy artystów w G7th Capo Company oraz do grona artystów gitar akustycznych marki Ibanez będącej jedną z najbardziej znanych marek gitarowych na świecie. Pod koniec 2023 roku ukazał się autorski album Karola Catharsis z muzyką instrumentalną fingerstyle. Poza grą na żywo, jest również aktywny na platformach online takich jak Youtube, Instagram, TikTok oraz Facebook, na których można znaleźć jego teledyski, filmy oraz muzykę. Oprócz gry na gitarze zainteresowania Karola obejmują wideografię, fotografię oraz inżynierię dźwięku.

 

Podobne wiadomości:

do góry