Strona główna/Aktualności/Europejskie Dni Dziedzictwa w Oleśnicy 2014

Europejskie Dni Dziedzictwa w Oleśnicy 2014

9 Września 2014

Oleśnicki Dom Spotkań z Historią oraz Oleśnicka Biblioteka Publiczna zapraszają do udziału w EDD. Dwudziesta druga edycja największego w Europie projektu społeczno-edukacyjnego odbywa się pod hasłem „Dziedzictwo - źródło tożsamości”.

W ramach tej inicjatywy w sobotę 20 września 2014 r.  w Oleśnicy odbędzie się szereg wydarzeń.

Oleśnicki Dom Spotkań z Historią zaprasza najmłodszych do udziału w warsztatach pt. „Bogactwo różnorodności, czyli o związkach oleśnickich wspólnot religijnych z książką”. Zajęcia rozpoczynają się o godzinie 11:30. Dzieci i dorosłych zachęcamy również do udziału w spacerach wzdłuż rzeki Oleśnicy. O jej znaczeniu dla historii miasta opowie Krzysztof Misterowicz. Pierwsza grupa wyruszy spod ODSzH o 11:30, druga o 13:30. Wycieczka potrwa około 1.5 godziny. Uczestnictwo w warsztatach i spacerze jest bezpłatne, ale koniczna jest wcześniejsza rezerwacja miejsc (muzeum@muzeum.olesnica.pl, 71-716-52-23, lub osobiście w ODSzH).

O godzinie 18:00 w Sali konferencyjnej Oleśnickiej Biblioteki Publicznej odbędzie się wykład dr Anny Kurpiel „Pamiętniki pierwszych oleśnickich osadników”. Dodatkowo w godzinach 18:00-23:00 biblioteka zaprasza na kiermasz książki bibliotecznej i wydawnictw oleśnickich. W tych samych godzinach będzie można anulować kary za przetrzymanie książek. Również o godzinie 18:00 w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży ,,Pod Sową" najmłodsi oleśniczanie obejrzą film z cyklu przygód Bolka i Lolka, którzy tym razem zwiedzą Europę.

O godzinie 22:00 bibliotekarze otworzą dla zwiedzających wszystkie zakamarki swojego budynku.

EDD 2014

Podobne wiadomości:

do góry