Strona główna/Aktualności/Ferie 2023 - warsztaty wokalno-aktorskie z Łukaszem (..)

Ferie 2023 - warsztaty wokalno-aktorskie z Łukaszem Szczepanikiem dla młodzieży od lat 12 i dorosłych ODWOŁANE!

16 Grudnia 2022

Zapraszamy młodzież od lat 12 i dorosłych na warsztaty wokalno-aktorskie wg autorskiego programu Łukasza Szczepanika.
Warsztaty odbędą się 13-16 lutego 2023 r. w godzinach 16.00-20.00, łącznie 16 h warsztatów!
Na warsztaty obowiązują zapisy do 16.01.2023 (formularz poniżej)  i opłata 250 zł.

UWAGA! W związku z niskim zainteresowaniem warsztatami, zajęcia nie odbędą się.

Szczepanik plakat

Opis warsztatów

Warsztaty Wokalno-Aktorskie to intensywny trening praktyczny obejmujący pracę nad emisją głosu, pracę nad piosenką solową, pracę nad artykulacją sceniczną i interpretacją tekstu, podstawy gry aktorskiej, pracę z mikrofonem i pracę nad szeroko pojętym zachowaniem na scenie.

Warsztaty mają za zadanie uwolnić potencjały wokalne i aktorskie uczestników, wyłuskać ich indywidualne ekspresje artystyczne, a także nauczyć pracować samodzielnie z własnymi ograniczeniami. Warsztaty sprzyjają także uwrażliwieniu na kontakt z samym sobą, partnerem oraz widzem. Poza technicznymi kwestiami dotyczącymi wystąpień artystycznych, istotnym narzędziem pracy na warsztatach jest używanie wyobraźni i konfrontacja z własnymi emocjami. Warsztaty to okazja, żeby pracować z lękiem przed oceną, z tzw. „wewnętrznym krytykiem”, oraz z lękiem i wstydem przed wystąpieniami publicznymi.

Każdy warsztat zakończony jest wewnętrznym pokazem finałowym, który odbędzie się na scenie MOKiS. Zakłada on prezentację materiału będącego przedmiotem pracy na warsztatach (tj. piosenek, monologów albo scen).

Założeniami warsztatów są: podniesienie kompetencji artystycznych wykonań uczestników, kształtowanie świadomości osiągnięć dziedzictwa polskiej i światowej kultury, promocja kultury polskiej i aktywizowanie odbiorców do twórczego spędzania czasu.

Łukasz Szczepanik

ŁUKASZ SZCZEPANIK - polski aktor teatralny i serialowy, wokalista oraz manager kultury. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie, Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Zarządzania Kulturą Uniwersytetu Jagiellońskiego. Był słuchaczem Opolskiego Studia Piosenki, a także ukończył Państwową Szkołę Muzyczną I st. w rodzinnym Sycowie.

Na deskach teatralnych zadebiutował główną rolą w musicalu HAIR w reż. Wojciecha Kościelniaka w Gliwickim Teatrze Muzycznym. Zagrał także m.in. w musicalach CHICAGO, KAPITAN ŻBIK I ŻÓŁTY SATURATOR, czy LEGALNA BLONDYNKA w reż. Janusza Józefowicza. Wielokrotnie pełnił funkcję asystenta reżyserów teatralnych i musicalowych, był także asystentem dyrektora naczelnego i artystycznego Krakowskiego Teatru Variete. Jako wokalista OPOLE GOSPEL CHOIR śpiewał w chórkach podczas KFPP w Opolu u boku Natalii Kukulskiej, Maryli Rodowicz, Mieczysława Szcześniaka, Marysi Sadowskiej czy Zbigniewa Wodeckiego. Jest także półfinalistą 6 Edycji Programu MUST BE THE MUSIC. TYLKO MUZYKA. Szerszej publiczności dał się poznać za sprawą serialu NA WSPÓLNEJ, gdzie wystąpił u boku Anny Korcz oraz serialu BARWY SZCZĘŚCIA.

Aktualnie współpracuje z warszawskim Teatrem Syrena, gdzie zagra w musicalu MATYLDA w reżyserii dyrektora teatru Jacka Mikołajczyka.

ZAPISY

  • Formularz zapisu online będzie dostępny do 16.01.2023.
  • Po wysłaniu zgłoszenia online otrzymają Państwo potwierdzenie mailowe od pracownika MOKiS.
  • kolejnym krokiem jest wypełnienie deklaracji udziału i wniesienie opłaty za zajęcia do 6.02.2023 r.

Kategoria: Powiązane pliki [1]
Format Data publikacji Nazwa pliku (kliknij aby pobrać) Pobierz Zobacz
Kategoria: Dostępność
pdf 2022-09-12 REGULAMIN UDZIAŁU W ZAJĘCIACH ORGANIZOWANYCH PRZEZ MOKIS-2022.pdf
ilość pobrań: 425
REGULAMIN UDZIAŁU W ZAJĘCIACH ORGANIZOWANYCH PRZEZ MOKIS-2022.pdf 1.27MB zobacz

Podobne wiadomości:

do góry