Strona główna/Aktualności/Festiwal Teatrów Lalkowych MOKiS SKWERFEST już w lipcu!

Festiwal Teatrów Lalkowych MOKiS SKWERFEST już w lipcu!

4 Lipca 2023

Zapraszamy mieszkańców małych i dużych do udziału w Festiwalu Wędrownych Teatrów Lalkowych MOKiS SKWERFEST, który w tym roku odbędzie się w dniach 11-15 lipca 2023.
Zachęcamy do zabrania własnych kocyków i siedzisk!

Skwerfest

Program Festiwalu MOKiS SKWERFEST

 • 11-14.07 / wtorek-piątek / 11.00-13.00
  Warsztaty teatralne
  Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki w Oleśnicy / ul. Kochanowskiego 4
 • 11.07 / wtorek / 17.00
  Spektakl „Kurnik kultury” - Teatr Lalka w Trasie
  Plac zabaw przy ul. Cieszyńskiego w Oleśnicy
 • 12.07 / środa / 17.00
  Spektakl "Czerwony kapturek” - Teatr Nemno
  Plac zabaw przy ul. Sinapiusa
 • 13.07 / czwartek / 17.00
  Spektakl „Kazio Sponge. Palec pod budkę”
  Nawa św. Jerzego
 • 14.07 / piątek / 17.00
  Spektakl „O rycerzu bez konia” -Teatr Barnaby
  Boisko szkolne przy SP 6
 • 15.07 / sobota / 17.00
  Spektakl „Cmok.Smok” - Teatr Scena 96
  Rynek

 

Spektakl „Kurnik kultury” - Teatr Lalka w Trasie

Spektakl dla dzieci i dla dorosłych.
Spektakl o dzieciach i o dorosłych.
Dwójka zawodowych lalkarzy z powołania i pasji, absolwentów Wydziału Lalkarskiego PWST we Wrocławiu stworzyła autorski spektakl teatralny. Aktorzy są zarówno autorami tekstu i muzyki jak i twórcami scenografii i lalek wykorzystywanych w spektaklu.
„Kurnik Kultury” to opowieść, w której afirmowane są takie wartości jak odwaga, miłość, przyjaźń, szczęście…
Przedstawienie mówiące o tym, że trzeba sięgnąć daleko w głąb siebie, żeby odnaleźć szczęście oraz o tym, że nie zawsze marzenia spełniają się tak jak byśmy chcieli. Spektakl ma cechy przedstawienia edukacyjnego, w którym dzieci uczą się, że „oaza szczęścia i spokoju” często kryje się tuż za rogiem. A o tym wszystkim opowiedzą Nam podczas swojej kurnikowej podróży dwie Kury: Pani Kura i Pan Kura. Zapraszamy!

kurnik

 

Spektakl "Czerwony kapturek” - Teatr Nemno

Pewien krawiec chciał uszyć nowe ubrania dla dzieci, niestety zabrakło mu materiału.
Został tylko czerwony aksamit. Ten niezwykły materiał przywołuje mu wspomnienie o pewnej Babci, która bardzo kochała swoją wnuczkę. Krawiec postanawia opowiedzieć ich historię i na oczach widzów kreuje świat baśni.
Spektakl inspirowany baśnią Braci Grimm.

kapturek

 

Spektakl „Kazio Sponge. Palec pod budkę”

Wyobraź sobie, że jedziesz na rollercoasterze, w którym nie ma pasów bezpieczeństwa, ale nikomu nic się nie dzieje. Bo nie ma grawitacji. I nie ma uziemienia, zasad dynamiki Newtona, przyciągania, czarnych dziur. A świat działa według dziecięcej logiki i wygląda jak dziecięcy obrazek. „PALEC POD BUDKĘ!” to spektakl, w którym rządzi Kazio - 6-letni gaduła i ważniak, dziecko, które zaprasza widzów do swojego świata, by wspólnie zmierzyć się z dziecięcymi mitami i problemami. Kaziowi towarzyszy Mazi - multiinstrumentalista i przyjaciel-magik, który mając jedynie dwie ręce i looper, potrafi zrobić muzykę z linijki, puszki Coca-Coli, lakieru do włosów, podczas gdy Ty myślisz, że gra dla Ciebie cały band. „PALEC POD BUDKĘ!” to zabawa teatrem lalek, muzyką, słowem. Duża ilość interakcji z publicznością i improwizacji, sprawia, że każde spotkanie z Kaziem i Mazoniem wgniata w fotel i poprawia humor.

kazio

 

Spektakl „O rycerzu bez konia” -Teatr Barnaby

Dawno, dawno temu, w jednym z najodleglejszych królestw, żył sobie rycerz bez konia... Tak, tak: rycerz bez konia. Powiecie: każdy  rycerz ma przecież swojego konia! I będzie to poniekąd prawda: tylko że ten akurat nie miał. I bardzo był przez to nieszczęśliwy. Czy koń znajdzie rycerza? Czy rycerz znajdzie konia? Oto jest pytanie...

rycerz

 

Spektakl „Cmok.Smok” - Teatr Scena 96

Autorska wersja popularnej bajki o wawelskim smoku, przystosowana do percepcji najmłodszego widza. Jest tu Król i Królewna i dzielny Szewczyk i kolorowy, radosny świat. Świeci słońce, ptaki ćwierkają, kumkają żaby i pasą się owce, kozy i krowy. Jest pięknie! Pojawia się jednak smok i niesie ze sobą smutek, brzydotę i złe emocje. Trzeba więc walczyć o piękny kolorowy świat, o proste, oczywiste wartości, bo lepiej jest gdy świeci słońce i mamy powody do radości.

cmok

 

 

 

 

 

Podobne wiadomości:

do góry