Strona główna/Aktualności/Grand OFF Najlepsze Niezależne Krótkie Filmy Świata

Grand OFF Najlepsze Niezależne Krótkie Filmy Świata

7 Września 2020

19.09.2020 o godz. 18.00 w Kinie MOKiS w ramach XXIII Dni Europy odbędzie się projekcja filmów Grand OFF Najlepsze Niezależne Krótkie Filmy Świata.

Festiwal Grand OFF to najważniejsza inicjatywa promująca kino niezależne w Polsce i jedna, z najważniejszych tego typu inicjatyw na świecie.

Powołane do życia w 2006 Światowe Nagrody Filmowe Niezależnych GRAND OFF to wydarzenie kulturalne, które zwraca uwagę na zjawisko kina niezależnego i nadaje mu odpowiednią rangę, powagę i prestiż. Najciekawsze produkcje niezależne z całego świata poddawane są preselekcji i typowane przez profesjonalną Komisję Nominacyjną do nagród w jedenastu kategoriach: scenariusz, reżyseria, zdjęcia, montaż, scenografia, aktorka, aktor, fabuła, dokument, animacja oraz najlepszy film polski. Filmy nominowane ocenia międzynarodowa Kapituła składająca się z ponad 80 znawców filmu, teoretyków, reżyserów, operatorów, montażystów i aktorów z ponad 30 krajów. Nagrody w postaci pięknych statuetek wręczane są na festiwalowej Gali, która w tym roku odbędzie się 28 listopada. Wcześniej, w czasie festiwalu, w jednym z warszawskich kin, dedykowany jest widzom bardzo zróżnicowany, interesujący program.

Na nasz festiwal nadesłano blisko 4000 filmów z ponad 130 krajów całego świata.

Kup bilet - TUTAJ

BILETY w cenie 10zł W SPRZEDAŻY OD 11.09.2020.

 

W Kinie MOKiS zostaną wyświetlone filmy w następujących kategoriach:

 • NAJLEPSZY SCENARIUSZ
  Tytuł: Morale - 13:06
  Kraj: Niemcy
  Reżyseria: Lukas Nathrath

Mara bierze udział w intensywnym szkoleniu niemieckich sił zbrojnych. Gdy inny żołnierz, Weber, upokarza ją przy członkach oddziału, Mara postanawia bronić się, nawet za cenę przekroczenia wyznawanych zasad.

 

 • NAJLEPSZA REŻYSERIA
  Tytuł: Rodzice - 28:00
  Kraj: Federacja Rosyjska
  Reżyseria: Evgeniy Shemanov

Rodzice jako jedyni zawsze na nas czekają i zawsze są gotowi przebaczać. Dopóki żyją, chcą nas widywać. Ale przychodzi czas, kiedy jedyne co możemy zrobić dla tych, których kochaliśmy, to pielęgnować pamięć o nich.

 

 • NAJLEPSZE ZDJĘCIA
  Tytuł: Wstań - 19:27
  Kraj: Francja
  Reżyseria: Pierre Le Gall, Sarah Malléon Martynika

Ośmioletni Joseph nie może się pogodzić z wyjazdem starszego brata na kontynent. Pod wpływem ludowych opowieści dziadka, sądzi, iż Lentikri, starożytny martynikański potwór, grasuje w pobliżu domu, żeby zaatakować jego bliskich. Decyduje się na konfrontację.

 

 • NAJLEPSZY MONTAŻ
  Tytuł: Punkt bifurkacji - 20:00
  Kraj: Rosja
  Reżyseria: Leonid Gardash

Często nie jesteśmy świadomi, że nasze działania przynoszą zaskakujące, a nawet katastrofalne skutki. Punkt bifurkacji, według teorii chaosu, to moment, gdzie najmniejsza zmiana układu może prowadzić do znacznych zmian w jego stabilności. W codziennym życiu, jest to chwila, która może na zawsze zmienić nasz los. Kumpelski żart staje się dla dwudziestoletniego Artema i doświadczonego policjanta ich własnym „punktem bifurkacji”.

 

 • NAJLEPSZA SCENOGRAFIA
  Tytuł: Franka - 29:21
  Kraj: Białoruś
  Reżyseria: Mitry Semenov-Aleynikov

Białoruś, rok 1943. Ranny żołnierz niemiecki przychodzi do gospodarstwa, w którym mieszkają doświadczone przez wojnę kobiety. Przestraszone, prawie go zabijają, jednak w odruchu litości, zabierają go do domu. Czy będą w stanie żyć z wrogiem?

 

 • NAJLEPSZA AKTORKA
  Tytuł: Przepustka - 35:00
  Kraj: Austria
  Reżyseria: Martin Winter

Kathy to dwudziestopięcioletnia osadzona, która dostaje przepustkę z okazji urodzin synka. Opuszcza wiedeńskie więzienie, aby odwiedzić go w mieszkaniu swojej matki. Kobieta nie radzi sobie z życiem, zaniedbując wnuka. Ten dzień staje się dla Kathy wyzwaniem. Zanim wróci wieczorem do więzienia, musi znaleźć dziecku nowy dom, konfrontując się z przeszłością. Prowadzi wyścig z czasem, zmagając się jednocześnie z własnymi potrzebami.

 

 • NAJLEPSZY AKTOR
  Tytuł: Portrecista - 16:00
  Kraj: Luksemburg
  Aktor: Cyrus Neshvad

Mężczyzna na skraju depresji dostaje wiadomość o śmiertelnej chorobie wnuczki. Syn prosi go o opiekę nad nią. Dziadek nawiązuje relację z dziewczynką poprzez sztukę, co wprowadza trochę światła do ich życia.

 

 • NAJLEPSZA FABUŁA
  Tytuł:Archangel - 18:00
  Kraj: Meksyk
  Reżyseria: Angeles Cruz

Archanioł to pięćdziesięcioletni rolnik, który traci wzrok. Zanim całkiem pogrąży się w ciemności, musi znaleźć opiekę dla Patrocinii, starszej kobiety z wioski, która ma tylko jego.

 

 • NAJLEPSZY DOKUMENT
  Tytuł: Piekło - 20:00
  Kraj: Sierra Leone
  Reżyseria: Raúl de la Fuente

Chennu popełnij pierwsze przestępstwo w wieku piętnastu lat. Żył wtedy na ulicy. Trafił do piekła- więzienia na Pademba Road we Freetown. Rządzi tam Sillah. Jest to straszne miejsce. Chennu wyszedł po czterech latach. Teraz wraca tam ponownie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 • NAJLEPSZA ANIMACJA
  Tytuł: Wir - 06:27
  Kraj: Francja
  Reżyseria: Thomas Lagana

Podróżny zasypia w pociągu w drodze do domu. Gdy budzi się, zauważa, że jest sam. Postanawia sprawdzić, co się stało.

 

 • NAJLEPSZY FILM POLSKI
  Tytuł: Techno - 24:00
  Kraj: Polska
  Reżyseria: Tadeusz Łysiak

Sześćdziesięcioletni rolnik, Ryszard, zajmuje się chorą na Alzeimera żoną. Młoda dziewczyna z dużego miasta, którą spotyka przypadkiem, wprowadza go w świat muzyki techno. Chociaż na chwilę może zapomnieć o ogromnej odpowiedzialności, którą dźwiga na swoich barkach.

 

Czas trwania prjekcji: 3 godz. 50 min. + przerwa 10 min.

Podobne wiadomości:

do góry