Strona główna/Aktualności/KOSMICZNY PIKNIK Z KOPERNIKIEM

KOSMICZNY PIKNIK Z KOPERNIKIEM

21 Lipca 2023

Zapraszamy w sobotę 29 lipca od godz. 15.00 na KOSMICZNY PIKNIK Z KOPERNIKIEM, który odbędzie się w Nawie Kościoła św. Jerzego. W programie: kopuła audiowizualna, kino sferyczne, spektakl Teatru Kultureska "Bukiet talentów", kosmiczne pokazy, koncert Łukasza Dembińskiego HANDPAN SOLO ACT, wystawa Mikołaj Kopernik "Wstrzymał Słońce Ruszył Ziemię", piknikowa atmosfera przy muzyce DJ-a.

Piknikpiknik

Program: 

 • 15:00-19:00 Kopuła audiowizualna - Kino sferyczne / Seanse po 40 min.: 
  Sateliks
  Odległe światy
  Zaczarowany Globus
 • 16:00 - Teatr Kultureska / Bukiet Talentów
 • 17:00 - 19:00 - Kosmiczne warsztaty
  Naukobus - mobline labolatorium
  Kolorowe doświadczenia
  Pracownia wirtualnej rzeczywistości okulary VR
  Pod Napięciem - eksperymenty z prądem i światłem
 • Piknikowa atmosfera przy muzyce DJ-a
 • Wystawa Mikołaj Kopernik "Wstrzymał Słońce Ruszył Ziemię"
 • 19:00 - Koncert Łukasz Dembiński HANDPAN SOLO ACT

Szczegóły wydarzenia:

Kopuła audiowizualna
Kino sferyczne/ seanse po 40 min:

To jedyne w swoim rodzaju urządzenie w którym widzowie mogą przeżyć wyjątkowe chwile. Nasze seanse filmowe oparte są o najnowocześniejsze techniki animacyjne podczas których dzieci poprzez dobrą zabawę mogą nauczyć się wielu nowych rzeczy. Filmy zawierają elementy edukacyjne tak aby widzowie mogli poznać jak funkcjonuje ziemia. Podczas seansu widzowie otoczeni są animacjami oraz dźwiękiem co sprawia że mogą poczuć się jak w kinie.

 • SATELIKS
 • ODLEGŁE ŚWIATY
 • ZACZAROWANY GLOBUS

Spektakl Bukiet Talentów /Teatr Kultureska 

Bohaterami spektaklu "Bukiet Talentów" są trzy kwiaty o światowych temperamentach: piękna polska Stokrotka, ognista hiszpańska Róża i meksykańska dusza, czyli Kaktus. 

Mają one ważną misję - uratować przyrodę przed bałaganiarskimi ludźmi!

Który z nich zasługuje jednak najmocniej na tytuł ekologicznego bohatera? Który z kwiatów zaprezentuje największy talent? Wszystko rozstrzygnie się na Kwiatoturnieju, którego będziecie świadkami!

 To będzie zacięta rywalizacja, pełna... doskonałej zabawy i dobrego humoru!

Show must go on!

Kosmiczne pokazy

Pracownia wirtualnej rzeczywistości okulary VR

Załóż specjalne okulary VR i przenieś się do wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości!

Weź udział w kosmicznej ekspedycji, zanurz się w podwodnym świecie lub poznaj potęgę żywiołów, oglądając wizualizacje miejsc w trybie 360°, trójwymiarowe obiekty i złożone struktury, które znajdą się na wyciągnięcie ręki.

Weź udział w serii eksperymentów, doświadczeń, warsztatów plastycznych i innych.

Naukobus - mobilne labolatorium

Najmłodsi uczestnicy będą mieli okazję wejść do zaciemnionego i wygłuszonego wnętrza naukobusa, w którym nasze zmysły się wyostrzają.

Przekonają się jakie tajemnice skrywa zmysł wzroku, węchu, słuchu, smaku i dotyku. Podczas warsztatów wykonają szereg doświadczeń i sprawdzą czy nasz mózg czasem oszukuje. Usłyszą niezwykłe dźwięki, poczują wyjątkowe zapachy, przekonają się czy można zobaczyć temperaturę. Sprawdzą w jaki sposób niektóre zwierzęta widzą w ciemności.

Zapraszamy do wnętrza naszego naukobusa! “Co tak świeci”, “Zmysły w ciemności”

Pojazd dostosowany jest dla osób niepełnosprawnych.

Kolorowe doświadczenia 

Na warsztatach samodzielnie stworzymy tęczową wodę, odkryjemy sposoby na zmianę kolorów różnych cieczy, a także poznajmy kapustę, która jest naprawdę dobrym detektywem. Przekonamy się, że połączenie dwóch bezbarwnych roztworów może spowodować powstanie barwy, stworzymy kolorowe wiry i sprawdzimy, co ma wspólnego chemia z plastyką i czy chemicy też lubią bawić się kolorami

Pod Napięciem - eksperymenty z prądem i światłem

Pokaz eksperymentów fizycznych dotyczących prądu i światła Czym jest prąd, jak powstaje, skąd się bierzei jak go wykorzystać? Czym jest światło UV i gdzie ma zastosowanie? Na te i wiele innych pytań odpowiemy podczas pokazu serią elektryzujących eksperymentów, dzięki którym włosy staną nam dęba! Część eksperymentów instruktorzy wykonają z pomocą asystentów wybranych spośród publiczności. Elektryzująca moc wrażeń gwarantowana!

Koncert Łukasz Dembiński HANDPAN SOLO ACT

Łukasz Dembński - HANDPAN SOLO ACT

Handpan - określany mianem "najmłodszego instrumentu świata". Wynaleziony w Szwajcarii w 2000 roku. Swoim kształtem przypomina skorupę żółwia czy spodek ufo a jego zjawiskowe i mistyczne brzmienie zachwyca i fascynuje ludzi na całym globie. Podczas koncertu usłyszą Państwo autorskie kompozycje Łukasza Dembińskiego z wydanej w grudniu 2022 roku płyty pod tytułem „a few stories about something”, zagrane na 5 różnie brzmiących handpanach. Oprócz handpanów na scenie zabrzmi również zachodnio-afrykańska tykwa calabash, basowe bębny dunduny i ilimba -tradycyjny instrument grupy etnicznej Gogo z Afryki wschodniej.

Podobne wiadomości:

do góry