Strona główna/Aktualności/Kino MOKiS - repertuar na luty

Kino MOKiS - repertuar na luty

19 Stycznia 2022

Zapraszamy do zapoznania się z lutowym repertuarem KINA MOKiS, w tym KINEM FERYJNYM!
Bilety - 17 zł (2D) można kupić w systemie on-line Bilety24.pl w terminach podanych w opisach filmów. Do biletów sprzedawanych w systemie Bilety24.pl doliczana jest prowizja dla operatora +1 zł.
Widzowie są zobowiązani do zachowania dystansu, dezynfekcji rąk i noszenia maseczek. Na terenie kina jest także zakaz konsumpcji.

 

plakat kino II 22

MÓJ PRZYJACIEL WAMPIR

animacja

czas trwania 82 min.

Seanse

 • 1.02.2022, godz. 11.00

Chociaż wygląda na dziesięciolatka, to tak naprawdę ma już ponad 300 lat! Mały Wampirek - bo o nim mowa - od stuleci mieszka w tym samym nawiedzonym domu. I chociaż każdego dnia może liczyć na towarzystwo wesołej ferajny straszydeł, to tak naprawdę, coraz częściej, bywa potwornie samotny. W tej sytuacji ma tylko jedno marzenie. Pójść do szkoły i poznać inne dzieci. Niestety rodzice nie pozwalają mu opuszczać rezydencji, twierdząc, że świat na zewnątrz jest pełen niebezpieczeństw. Nie przekonuje to jednak Wampirka, który wspierany przez wiernego buldoga Fantomasza, potajemnie wymyka się na poszukiwanie przyjaciół. W trakcie swoich wędrówek pozna nieco strachliwego chłopca Michaela, ale też przyciągnie uwagę Gibbusa - starego wroga jego wampirzej rodziny. Czy stawiający pierwsze kroki w świecie ludzi Wampirek poradzi sobie i czy znajomość z nowym kolegą pozwoli mu ochronić bliskich? Przekonacie się już wkrótce, kiedy tylko zapadnie zmrok.

KUP BILET

Bilety 17 zł do kupienia w systemie Bilety24.pl od 25.01.2022 r.

Do ceny biletów doliczana jest prowizja operatora +1 zł.

WILK, LEW I JA

przygodowy

czas trwania 99 min.

Seanse

 • 3.02.2022, godz. 11.00

Alma postanawia wrócić do krainy swojego dzieciństwa - jest to otoczony pięknym lasem stary dom położony na malowniczej wyspie pośrodku jeziora w dzikich ostępach Kanady. Kiedy była mała, wychowywała się tu ze swoim dziadkiem, który uczył ją o przyrodzie i życiu w zgodzie z naturą. Wkrótce dziewczyna natrafia na dwójkę niezwykłych nieznajomych - małego wilczka i urocze lwiątko. Pierwszy ze zwierzaków to szczeniak zaprzyjaźnionej z dziadkiem Almy wilczycy, a drugi to cudem uratowane z katastrofy lotniczej zwierzątko przeznaczone na cyrkową arenę. Stworzenia stają się nierozłączne i zachowują jak rodzeństwo. Alma zabiera je do domu i zostaje ich opiekunką, patrząc jak z każdym dniem się oswajają i coraz lepiej sobie radzą z otaczającym światem. Okazuje się jednak, że zwierzaki są poszukiwane i na trop Almy wpadają leśni strażnicy. Czy dziewczyna będzie mogła liczyć na pomoc swoich najbliższych? Czu uda się ocalić niezwykłą przyjaźń i nie dopuścić do rozłąki troskliwej opiekunki i jej podopiecznych? To początek największej przygody ich życia!

KUP BILET

Bilety 17 zł do kupienia w systemie Bilety24.pl od 25.01.2022 r.

Do ceny biletów doliczana jest prowizja operatora +1 zł.

JAK OCALIĆ SMOKA

fantasy

czas trwania 82 min.

Seanse

 • 4.02.2022, godz. 11.00
 • 5.02.2022, godz. 15.00

Gwiazdka, spokojne miasteczko i… smok? Mortimer próbuje zdobyć popularność w Internecie, a żyjąca w drodze Sara ukrywa się w obcym miejscu. Czy przypadkowe spotkanie niefortunnej pary pomoże zagubionemu smokowi powrócić do domu? W sennym miasteczku trwają przygotowania do Świąt. Wszyscy pochłonięci są przystrajaniem choinek i pieczeniem ciast. Wyjątkiem jest tajemnicza Sara, która nie ma gdzie mieszkać, wkrada się do pustych domów, szukając jedzenia i ciepła. Kiedy nakrywa ją niezdarny Mortimer, a przez okno piwnicy wpada pokryty zielonymi łuskami smok, wszystko wywraca się do góry nogami. Przejęci losem zagubionego stworzenia Sara i Mortimer postanawiają pomóc mu w powrocie do baśniowego świata. Ukrywanie się z ziejącym ogniem smokiem wcale nie jest proste. Stwór coraz bardziej rozrabia i wyrywa się na wolność. Czy przyjaciołom uda się odnaleźć magiczną krainę i ocalić smoka? Laureat Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci niesie silny przekaz o potrzebie wspólnoty. Bohaterowie razem odkryją, że przyjaźń, poświęcenie i odwaga zacierają dzielące różnice oraz łączą tylko pozornie odległe światy.

KUP BILET

Bilety 17 zł do kupienia w systemie Bilety24.pl od 25.01.2022 r.

Do ceny biletów doliczana jest prowizja operatora +1 zł.

GIEREK

biograficzny

czas trwania 140 min.

Seanse

 • 4.02.2022, godz. 18.00
 • 5.02.2022, godz. 17.00

Gierek. Nazwisko, o którym słyszał w Polsce każdy, ale nikt nie zna jego prawdziwej historii. Kim był naprawdę? O czym marzył? Z kim się przyjaźnił? Komu ufał? Kogo kochał? Kto go zdradził? Historia człowieka, który dziś wciąż budzi skrajne opinie porusza dogłębnie. Polityka bywa brudna, ale gdy dotyka ona całej rodziny, cena okazuje się zbyt duża do zapłacenia. Tajemnice wspólnego życia, widzianego oczami żony i matki Edwarda Gierka po raz pierwszy trafiły na duży ekran. W filmie występują: Michał Koterski, Małgorzata Kożuchowska, Agnieszka Więdłocha, Sebastian Stankiewicz, Antoni Pawlicki, Rafał Zawierucha, Ewa Ziętek, Jan Frycz, Filip Tłokiński, Krzysztof Tyniec, Maciej Zakościelny, Mikołaj Roznerski, Cezary Żak. Edward Gierek to w zbiorowej pamięci Polaków jedna z najważniejszych postaci XX wieku. Przy pisaniu scenariusza twórcy filmu inspirację czerpali z wyjątkowych źródeł: relacji bankiera pożyczającego pieniądze krajom bloku wschodniego, opowieści sekretarza, który obserwował czasy gierkowskie ze środka aparatu władzy, oraz ze wspomnień doradcy, który pomagał Gierkowi zmieniać i modernizować polską gospodarkę. Producent filmu Heatcliff Janusz Iwanowski prawie 30 lat gromadził informacje, które pomogły scenarzystom nadać ostateczny kształt filmowej historii. Sekretarza Gierka znał osobiście, to z nim podczas spotkań od lat porządkował wiedzę, zwłaszcza dotyczącą życia prywatnego Gierka. Akcja filmu toczy się w latach 1970-1982, od momentu, kiedy Gierek zostaje I sekretarzem KC PZPR, do końca jego internowania. „Ale nie będzie to film polityczny” - zapewnia producent. „Pokazujemy Edwarda Gierka za kulisami władzy, czyli to, czego ludzie dotychczas nie wiedzieli. Relacje rodzinne, które nigdy nie ujrzały światła dziennego, będą istotną częścią tej historii, a sam Gierek zaskoczy niejednego widza”.

KUP BILET

Bilety 17 zł do kupienia w systemie Bilety24.pl od 25.01.2022 r.

Do ceny biletów doliczana jest prowizja operatora +1 zł.

CHŁOPIEC Z CHMUR

przygodowy

czas trwania 113 min.

Seanse

 • 8.02.2022, godz. 11.00

Dla Thomasa, chłopca zanurzonego w świecie gier video, pomysł spędzenia wakacji z ojcem, zapalonym ornitologiem Christianem (nagrodzony Cezarem, znany z hitów "Asteriks i Obeliks: Misja Kleopatra”, "Nowych przygód Aladyna” oraz "Niczego nie żałuję - Edith Piaf” Jean-Paul Rouve), wydaje się koszmarem. Gdy naukowiec oznajmia, że chce uczyć zagrożone wyginięciem dzikie gęsi migrowania, chłopiec myśli, że rodzic stracił rozum. Ale skazany na całodobową opiekę nad świeżo wyklutymi pisklakami chłopiec przywiązuje się coraz bardziej do skrzydlatych przyjaciół. Podniebna podróż z Norwegii aż do Francji jest nie tylko ostatnią szansą na przetrwanie przeuroczych ptaków, ale też przygodą życia dla Thomasa i wydarzeniem, którym emocjonowała się cała Europa.

KUP BILET

Bilety 17 zł do kupienia w systemie Bilety24.pl od 1.02.2022 r.

Do ceny biletów doliczana jest prowizja operatora +1 zł.

PSZCZÓŁKA MAJA - MAŁY WIELKI SKARB

animacja

czas trwania 88 min.

Seanse

 • 10.02.2022, godz. 11.00

Najbardziej porywająca i zabawna część przygód słynnej pszczółki i jej skrzydlatej ekipy. Tym razem Maja i Gucio wyruszają z tajną misją. Od tego czy uda im się uratować małą księżniczkę mrówek zależą losy całej łąki. Wiosna nie zdążyła się jeszcze na dobre rozpocząć, a Maja i Gucio już wyruszają z ula w poszukiwaniu przygody. Napotkany na łące tajemniczy wędrowiec powierza im opiekę nad magiczną złotą pestką, którą mają dostarczyć do pałacu na Sekretnym Wzgórzu. W tak niebezpieczną misję najlepiej zabrać zaufanych kompanów. Maja i Gucio proszą więc o pomoc nieustraszonych mrówczych wojowników Zenka i Gienka. Dzielna drużyna rusza w drogę, nie mając pojęcia, że ich tropem podąża cały wachlarz typów spod ciemnej gwiazdy: chciwi łowcy nagród, tajni wysłannicy obcych łąk i zwykłe skrzydlate opryszki. Na dodatek wkrótce okaże się, że pestka tak naprawdę jest jajkiem, z którego wykluje się mała sympatyczna, ale nieco nieogarnięta mrówka.

KUP BILET

Bilety 17 zł do kupienia w systemie Bilety24.pl od 1.02.2022 r.

Do ceny biletów doliczana jest prowizja operatora +1 zł.

O CZYM DZISIAJ MARZĄ ZWIERZĘTA

animacja

czas trwania 86 min.

Seanse

 • 10.02.2022, godz. 17.00
 • 11.02.2022, godz. 11.00

Mają moc i nie zawahają się jej użyć! Przygotujcie się na pełną akcji opowieść o niesamowitych zwierzakach i o tym, że każdy może obudzić w sobie bohatera i pomagać innym! Oto nowa historia z barwnego i różnorodnego świata, który widzowie mieli okazję poznać za sprawą animacji „O czym marzą zwierzęta”. Tym razem z dżungli pełnej tajemnic przeniosą się do kolorowego miasta pełnego zagadkowych i pozornie niewytłumaczalnych zdarzeń. Czas je rozwiązać i policzyć się ze złoczyńcami. Jeśli wierzysz w siebie, możesz zrobić wszystko! Maggie jest pomysłowym wombatem, a Bradley to miłość jej życia i najlepszy przyjaciel, który zaginął jakiś czas temu w tajemniczych okolicznościach. Zaniepokojona, ale i pełna nadziei Maggie nie ustaje w poszukiwaniach ukochanego. Pewnego dnia natyka się na nietypową sytuację i przypadkiem ratuje z opresji innego futrzaka - niepozornego Ptysia. Tak zaczyna się ich przyjaźń oraz nieoczekiwana kariera Maggie jako superbohaterki, która - nie do końca wierząc w swoje możliwości - początkowo niezbyt chętnie zamienia piżamę na kostium, zakłada maskę i rusza w miasto. Na swojej drodze spotka Supernielota, który również patroluje ulice wypatrując złoczyńców oraz podejrzanie przemiłą koalę dbającą o kariery superbohaterów. Dzięki nowej roli, Maggie wpada także na trop prowadzący do rozwiązania zagadki zaginięcia jej ukochanego oraz ratuje z opresji wiele zwierzaków będących w potrzebie. Najwyższy czas, aby przekonać się, że prawdziwi bohaterowie to nie ich kostiumy ani maski, tylko odwaga, wiara w siebie i dobre serce - a tego wszystkiego Maggie ma pod dostatkiem!

KUP BILET

Bilety 17 zł do kupienia w systemie Bilety24.pl od 1.02.2022 r.

Do ceny biletów doliczana jest prowizja operatora +1 zł.

C'MON C'MON

dramat

czas trwania 108 min.

Seanse

 • 11.02.2022, godz. 18.00

Wielki powrót Mike’a Millsa, twórcy niezapomnianych "Debiutantów", a także Joaquina Phoenixa, który w "C’mon C’mon" zagrał swoją pierwszą od czasów "Jokera" rolę - zaskakując i całkowicie redefiniując swój wizerunek. Jego bohater Johnny, dziennikarz radiowy, uczy się uważnie słuchać, tworzyć trwałe więzi, naprawiać błędy przeszłości i… przytulać. Kameralny czarno-biały film Millsa buduje mosty między pokoleniami, dodaje otuchy i przykleja plastry na nasze najdotkliwsze rany. Phoenix wciela się w "C’mon C’mon" w nowojorskiego singla, który przemierza Amerykę z mikrofonem, pytając dzieciaki i młodzież o ich życie, marzenia, supermoce i plany na przyszłość. Po drodze reporter odwiedza mieszkającą w Los Angeles siostrę (Gaby Hoffmann), z którą nie rozmawiał od lat, a która teraz potrzebuje jego pomocy. Żeby wesprzeć ją w opiece nad dziewięcioletnim synkiem (Woody Norman), Johnny zabiera go ze sobą do Nowego Jorku. Wspólna podróż okaże się lekcją cierpliwości, odpowiedzialności i zwyczajnie: dorosłości, której dziennikarz dotąd unikał.

KUP BILET

Bilety 17 zł do kupienia w systemie Bilety24.pl od 1.02.2022 r.

Do ceny biletów doliczana jest prowizja operatora +1 zł.

SKARB MIKOŁAJKA

familijny/komedia

czas trwania 103 min.

Seanse

 • 19.02.2022, godz. 16.00
 • 20.02.2022, godz. 16.00

W życiu Mikołajka najważniejsi są: mama, tata, szkoła i przyjaciele - banda nierozłącznych kumpli, bez których wszystko inne nie ma sensu. Kiedy więc tata chłopca awansuje i ​​rodzina musi przeprowadzić się na dalekie południe, Mikołajek wpada w rozpacz. Bo jak tu wyobrazić sobie rzeczywistość bez najlepszych przyjaciół? Bez rogalików Alcesta, okularów Ananiasza, wygłupów Kleofasa - bez wspólnych psot, zabaw i żartów? To po prostu niemożliwe. Dlatego, by zapobiec nieszczęściu i wpłynąć na decyzję rodziców, Mikołajek wraz z ekipą wyrusza na poszukiwanie zaginionego skarbu. Wierzy, że odnalezione bogactwo pozwoli mu pozostać w domu i zatrzyma nieuchronną przeprowadzkę.

KUP BILET

Bilety 17 zł do kupienia w systemie Bilety24.pl od 14.02.2022 r.

Do ceny biletów doliczana jest prowizja operatora +1 zł.

MIŁOŚĆ, SEX & PANDEMIA

dramat

czas trwania 116 min.

Seanse

 • 19.02.2022, godz. 18.15
 • 20.02.2022, godz. 18.15

Trzy spragnione wrażeń i męskiego towarzystwa przyjaciółki wychodzą w miasto, aby zabawić się w najkrótszą noc w roku. Kaja (Anna Mucha) jest pewną siebie i ambitną dziennikarką, która swoich kochanków już dawno przestała liczyć. Teraz na jej celowniku pojawia się niejaki Johnny - mistrz uwodzenia kobiet. Kaja widzi w nim nie tylko nową zdobycz, ale i szansę na przebojowy artykuł, na potrzeby którego postanawia pójść z Johnnym do łóżka. Olga (Zofia Zborowska-Wrona) to silna prokurator i zadeklarowana feministka. Jej poglądy i życie rodzinne zostaną wystawione na próbę, kiedy znajdzie się pod niemal narkotycznym wpływem mężczyzny z egzotycznego wschodu. Nora (Małgorzata Rozenek-Majdan) odnosi sukcesy zawodowo, zajmując się fotografią, ale jej życie uczuciowe pozostaje w rozsypce. Wszystko zmieni się, gdy przed obiektywem aparatu stanie młodszy od niej model. Wkrótce za sprawą pandemii życie trzech przyjaciółek oraz Bartka (Sebastian Dela) - kuzyna Kai, prawiczka, który postanawia podbić świat nocnych klubów jako striptizer - zostanie dosłownie wywrócone do góry nogami. A każde z nich odkryje, że miłość w czasach lockdownu ma znacznie więcej niż 50 twarzy.

KUP BILET

Bilety 17 zł do kupienia w systemie Bilety24.pl od 14.02.2022 r.

Do ceny biletów doliczana jest prowizja operatora +1 zł.

KOMUNIKAT nr 3 z dnia 31.01.2022

Nowe zasady organizacyjne Sali Widowiskowej MOKiS w związku z COVID-19

W celu dbania o bezpieczeństwo widzów wprowadziliśmy nowe zasady organizacyjne w Sali Widowiskowej MOKiS:

 1. Wartość procentowa liczby miejsc z ogółu dostępnych miejsc na sali przeznaczonych dla osób niezaszczepionych oraz osób odmawiających podania informacji o szczepieniu wynosi 30 %.
 2. Do limitu z pkt.1, zgodnie z obecnymi przepisami, nie wlicza się osób zaszczepionych przeciwko Covid-19, za które uważa się osoby posiadające cyfrowe zaświadczenie COVID lub zaświadczenie o szczepieniu, o wyniku testu i o powrocie do zdrowia w związku z COVID-19 uznawane za równoważne z zaświadczeniami wydawanymi zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2021/953 z dnia 14 czerwca 2021 r. w sprawie ram wydawania, weryfikowania i uznawania interoperacyjnych zaświadczeń o szczepieniu, o wyniku testu i o powrocie do zdrowia w związku z COVID-19 (unijne cyfrowe zaświadczenie COVID) w celu ułatwienia swobodnego przemieszczania się w czasie pandemii COVID-19
 3. Preferowaną opcją zakupu biletu jest zakup poprzez serwis Bilety24.

Od dnia 01.02.2022r. bilet można zakupić godzinę przed seansem lub wydarzeniem również w Kasie Biletowej.   

 1. Do Sali Widowiskowej MOKiS można wejść i wyjść wyłącznie wejściem głównym.
 2. Płyny dezynfekujące dostępne są w holu przy wejściu głównym i przed wejściem na salę widowiskową.
 3. Sala widowiskowa jest dezynfekowana i wietrzona pomiędzy seansami i wydarzeniami.
 4. Widzowie zobowiązani są do: 
 • noszenia maseczek zakrywających usta i nos,
 • dezynfekcji rąk przed wejściem na teren sali,
 • zachowania dystansu społecznego,
 • opuszczania sali przez wskazane przez organizatora wyjścia z zachowaniem wymaganego dystansu,

Liczymy na to, że dzięki współpracy nas Wszystkich oraz stosowaniu się do aktualnych zasad sanitarnych będziecie Państwo mogli skorzystać z naszej oferty kulturalnej.

                                                                                            

                                                                                              Dyrektor MOKiS

                                                                                              Agata Szpiłyk

Podobne wiadomości:

do góry