Strona główna/Aktualności/Klub Młodego Programisty w MOKiS! Zapraszamy 25 czerwca na (..)

Klub Młodego Programisty w MOKiS! Zapraszamy 25 czerwca na bezpłatne lekcje pokazowe!

17 Czerwca 2022

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że MOKiS dołączył do grona partnerów KLUBU MŁODEGO PROGRAMISTY - edycja II, które działają pod patronatem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i Państwowego Instytutu Badawczego NASK w 16 miastach w całej Polsce.

Zapraszamy 25 czerwca do siedziby MOKiS (ul. Kochanowskiego 4) uczniów szkół podstawowych klas I-VIII na pierwsze bezpłatne zajęcia KLUBU MŁODEGO PROGRAMISTY w formie lekcji pokazowych. 
Klasy I-III w godz. 11.30-12.15, klasy IV-V i VI-VIII w godz. 12.30-13.15. W każdej grupie jest limit miejsc! Żeby wziąć udział w zajęciach należy się zapisać!

Uwaga! Zapisy zakończone!

Klub Młodego Programisty

Warsztaty stacjonarne

W Klubach Młodego Programisty dzieci i młodzież pod okiem doświadczonych trenerów i trenerek będą miały okazję do rozwijania kompetencji przyszłości, niezbędnych w trakcie edukacji, jak i przyszłej ścieżki zawodowej. Korzystając z różnorodnej technologii, między innymi pracując z komputerami, robotami, płytkami mechatronicznymi, będą uczyć się programowania, ale także: krytycznego myślenia, współpracy i rozwiązywania problemów. Będą ćwiczyć swoją kreatywność i rozwijać się w innowacyjności. Warsztaty w Klubie Młodego Programisty to też okazja do nauki poprzez zabawę.

Zajęcia, przygotowane z uwzględnieniem różnic rozwojowych dzieci i młodzieży, będą prowadzone dla 3 grup wiekowych uczniów szkół podstawowych:

  • dzieci z klas 1-3,
  • dzieci z klas 4-5,
  • młodzież z klas 6-8.

W każdym z 16 Klubów Młodego Programisty zostaną zrealizowane:

  • kursy wakacyjne - tygodniowe kursy w wakacje 2022 r. i za rok w 2023 r. Szczegółowy harmonogram zajęć i uruchomienie rekrutacji już wkrótce. Śledźcie konto na Facebooku KlubMlodegoProgramistyPl
  • zajęcia regularne - w trakcie roku szkolnego 2022/2023 w każdym Klubie odbędą się zajęcia cykliczne. Każdy cykl będzie się składał z 10 spotkań warsztatowych. Start już we wrześniu 2022 r.
  • warsztaty w trakcie CodeWeek - dedykowane zajęcia w trakcie Europejskiego Tygodnia Kodowania (CodeWeek), w październiku 2022 r.
    Łącznie w zajęciach Klubu Młodego Programisty weźmie udział ponad 3000 uczestników i uczestniczek.

Warsztaty online

Tak jak w pierwszej edycji Klubu Młodego Programisty poza stacjonarnymi warsztatami w całej Polsce zaplanowaliśmy też zajęcia online. Ruszą one już we wrześniu 2022 r.

W warsztatach będzie można uczestniczyć z każdego miejsca z dostępem do internetu, niezależnie od miejsca zamieszkania. Przez cały rok szkolny 2022/2023 będziemy realizować regularne zajęcia online dla uczniów i uczennic wszystkich klas szkół podstawowych.

To jednak nie wszystko! Dodatkowo przygotujemy dedykowane zajęcia dla rodziców, nauczycieli, nauczycielek, edukatorów i edukatorek.

Kluby Młodego Programisty - I edycja

Kluby Młodego Programisty to inicjatywa realizowana przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów (Cyfryzacja KPRM) w partnerstwie z Państwowym Instytutem Badawczym NASK. Celem Klubów jest promocja nauki logicznego myślenia, kodowana i programowania wśród uczniów i uczennic szkół podstawowych, a także zachęcanie rodziców do rozwijania tych kompetencji u swoich dzieci.

Pierwsza edycja Klubów została uruchomiona w październiku 2018 r. Kluby działały także w 16 miastach w Polsce. Warsztaty stacjonarne prowadziliśmy do marca 2020 r. W maju 2020 r. z uwagi na sytuację epidemiologiczną stacjonarne zajęcia przenieśliśmy do sieci, tworząc nową odsłonę warsztatów - Klub Młodego Programisty online. Takie warsztaty prowadziliśmy do grudnia 2020 r.

Przekonaliśmy się wtedy, jaką siłę oddziaływania ma internet! W związku z dużym zainteresowaniem dwiema edycjami warsztatów postanowiliśmy wykorzystać scenariusze wypracowane w ramach webinarów i przygotowaliśmy kolejną odsłonę klubów w postaci materiałów dla nauczycieli i nauczycielek. Kursy „Programowanie z Klubem Młodego Programisty” są cały czas dostępne na platformie OSE IT Szkoła:

Do zobaczenia na zajęciach Klubu Młodego Programisty!

Podobne wiadomości:

do góry