Strona główna/Aktualności/Koncertowe Zakończenie Wakacji: oleśnickie zespoły (..)

Koncertowe Zakończenie Wakacji: oleśnickie zespoły A'port i Hipnotyk

18 Sierpnia 2022

Zapraszamy 26 sierpnia 2022 od godziny 17.00 do Amfiteatru nad Stawami na Koncertowe Zakończenie Wakacji. W programie koncerty znanych oleśnickich zespołów: A'port i Hipnotyk, a także animacje dla dzieci - bańki XXL, malowanie twarzy i tatuaże.

 

plakat

A'port

A'port - rockowy projekt muzyczny, z Oleśnicy nad Wrocławiem. Historia zaczyna się 7 lat temu gdy zespół wydał swój pierwszy singiel „Daj mi czas” w składzie: Szymon ‘Dudek’ Duda (wokalista i tekściarz działający na różnych płaszczyznach lokalnej sceny), Adrian ‘Aduś’ Morawski (gitara prowadząca, znany z poprzedniego zespołu o nazwie Czwarty Poziom), Magdalena i Robert Dachowscy (rodzeństwo zasilające sekcję rytmiczną ze znanego i lubianego zespołu Bethel).

Rok temu po różnych przewrotach zespół powrócił do grania z Dudkiem i Adusiem na czele, zmieniając sekcję rytmiczną na: Łukasza ‘Poziom’ Poździoch (gitara basowa z zespołu Czwarty Poziom), Radosław Jaszczyszak (perkusja ze znanych lokalnie zespółu SIN, Fast Radek - również edukator perkusyjny znany m.in. z serii Tajemnice Polskich Mistrzów Perkusji, oficjalny endorser Impression Cymbals oraz Wincent Drumsticks).

Zmiany przyniosła efekty i dzięki temu zespół dorobił się dwóch nowych singli: „Polska” i „Wiosna”, które na portalu Youtube mają nie małe zainteresowanie. Po przegraniu koncertów promujących trasę „Jesteśmy Kolorami Tego Miasta”, na którym projekt udowadnia swój rockowy kunszt, powrócił do pierwotnego składu z rodzeństwem Dachowskich i w lipcu tego roku został zaproszony do 14-edycji programu „Mam talent”, który będzie emitowany już jesienią w telewizji TVN.

A'port tworzy wybuchowy rock and roll’owy kwartet, który z pewnością do tańca porwie niejednego słuchacza.

Muzyka grana przez oleśnicką kapelę stanowi potężną mieszankę różnego rodzaju wpływów i inspiracji. A'port serwuje rytmicznego rocka z wpływami muzyki rock'and'rolla, ska oraz bluesa a całość okraszona jest tekstami w języku polskim.

Aktualny skład zespołu: Szymon Dudek Duda - wokal, Adrian Aduś Morawski - gitara akustyczna, Magdalena madzióh Dachowska - gitara basowa, Robert Bercik Dachowski - perkusja.

Hipnotyk

Oleśnicki kwartet hardrockowy, czerpiący inspiracje ze sceny stoner i progrockowej.

Brzmienie zespołu wyróżniają trzy wokale: melodyjne i wzajemnie się uzupełniające oraz mocne, nasycone brzmienie gitar, wsparte solidnym uderzeniem sekcji rytmicznej.

Skład tworzą doświadczenie muzycy, którzy w swym dorobku mają występy na największych scenach w Polsce i nie tylko, m.in. Wacken Oper Air, Przystanku Woodstock, Opolskich Debiutach czy Luxfest.

Hipnotyk miał przyjemność dzielić scenę z zespołami takimi jak Lao Che, Acid Drinkers, Nocny Kochanek, Lombard czy Bracia Figo Fagot. Był także uczestnikiem szeregu konkursów i przeglądów, w tym Muzycznej Bitwy Radia Wrocław 2018 i Festiwalu Muzyczna Jesień 2018 w Grodkowie.

W 2018 roku zespół wydał EP'kę "Alter Ego", natomiast obecnie pracuje nad nowym albumem, który ukaże jego aktualne oblicze.

Aktualny skład zespołu: Marcin Kobiela, Łukasz Wojtasiak, Jarosław Grzeszczyk, Jakub Rudlicki.

Podobne wiadomości:

do góry