Strona główna/Aktualności/#KulturaToLudzie - Jarosław Kiełbasiewicz

#KulturaToLudzie - Jarosław Kiełbasiewicz

18 Lutego 2021

Kultura To Ludzie

#Kultura To Ludzie

Dzisiaj kolejna odsłona naszego cyklu #KulturaToLudzie, w którym przybliżamy Wam Artystów i Artystki związane z Oleśnicą.

Bohaterem dzisiejszego odcinka jest Jarosław Kiełbasiewicz, którego wystawę malarstwa gościliśmy w Galerii Brama Wrocławska w 2018 roku.

Kultura To Ludzie - cytat

Jarosław Kiełbasiewicz

Jarosław Kiełbasiewicz - foto

NA POCZĄTKU BYŁO...

Zaczęło się dość niewinnie i nic nie zapowiadało, że przygoda ta zaowocuje w przyszłości wystawami i wywiadami. Kiedy moi rówieśnicy wypełniali kolorowanki kredkami, ja brałem pustą kartkę i ołówkiem próbowałem skopiować to, co widziałem na oryginale.

Brałem czynny udział w plastycznych zajęciach pozalekcyjnych w Szkole Podstawowej nr 3 w Wągrowcu, ale kiedy przed jej zakończeniem trzeba było wybrać dalszą drogę, postanowiłem zostać malarzem pokojowym.

Drobne naciski ze strony wychowawczyni oraz rodziców skierowały mnie jednak do Liceum Plastycznego w Poznaniu.

Od tego momentu sztuka stała się przede wszystkim pasją, wyzwaniem i niebywałą przygodą.

pracownia Artysty

NAJBARDZIEJ ZAPAMIĘTAM...

Pierwszą indywidualną wystawę zaraz po pierwszym roku studiów (1997) w Muzeum Regionalnym w Wągrowcu, gdzie prezentowałem czarno-białe prace węglem.

Było to niewątpliwie niesamowite przeżycie dla kogoś na początku drogi twórczej.

Doskonale pamiętam ten niebywały stan olbrzymiego stresu spowodowanego między innymi tym, jak moje prace zostaną przyjęte, a jednocześnie euforycznej wręcz ekscytacji podczas procesu przygotowywania wystawy, wernisażu z tłumem zwiedzających, rozmów.

Tego wspomnienia jeszcze chyba długo nic nie przebije.

Jarosław Kiełbasiewicz - foto

NAJBARDZIEJ DUMNY JESTEM Z...

Tego, że po kilku latach artystycznego niebytu potrafiłem (ze wsparciem kilku najbardziej bliskich mi osób) zmobilizować się do ponownego stanięcia przed sztalugą, przed wyzwaniem rzucanym przez białe płótno. Na nowo rozkładałem sztalugę, farby, paletę i po latach znowu zacząłem malować.

Efektem tych zmagań była wystawa „Kadry pamięci” w Muzeum Regionalnym w Wągrowcu w 2017, a w 2018 roku prezentowana w Galerii Brama Wrocławska w Oleśnicy.

Jarosław Kiełbasiewicz - Ratusz we Wrocławiu

OSTATNI ROK BYŁ DLA MNIE...

Twórczo owocny, bo przez zamknięcie w domu mogłem bardziej skupić się na malowaniu.

Ciężki, jeżeli chodzi O wydarzenia kulturalne i kulturalno-towarzyskie, brak możliwości ich organizowania i odwiedzania wystaw - z niecierpliwością czekam na normalność.

Jarosław Kiełbasiewicz - pracownia

PRZEDE MNĄ... (PLANY ROZWOJOWE)

Nie przestawać malować. Wystawiać prace - tu plany już są, ale niestety wiele zależy od rozwoju męczącej Nas wszystkich od roku sytuacji.

Może kolejna wystawa w Oleśnicy?

Więcej informacji

Więcej informacji o Artyście znajdziecie na jego stronie internetowej, a także na naszej stronie w zakładce Twórcy związani z Oleśnicą.

Podobne wiadomości:

do góry