Strona główna/Aktualności/#KulturaToLudzie - Ola Turoń

#KulturaToLudzie - Ola Turoń

11 Lutego 2021

Kultura To Ludzie

#Kultura To Ludzie

Dzisiaj kolejna odsłona naszego cyklu #KulturaToLudzie, w którym przybliżamy Wam Artystów i Artystki związane z Oleśnicą. Bohaterką dzisiejszego odcinka jest znana oleśniczanom Ola Turoń.

KTL2

Ola Turoń

Ola Turoń - fot. T. Hołod

NA POCZĄTKU BYŁO...

Miłość do muzyki od najmłodszych lat. Skrzypce, perkusja, pierwszy zespół w liceum, chór gospel, z którym stawiałam pierwsze kroki na dużych scenach w Polsce.

Pierwszy wygrany konkurs wokalny, gdzie pierwszy raz poczułam, że śpiew może być moją życiową drogą i całkiem dobrze mi to wychodzi.

Pierwszy nauczyciel śpiewu, który pomógł mi ułożyć swoją wokalną ścieżkę i dał mi mnóstwo cennych wskazówek, z których korzystam do dziś.

Pierwszy solowy koncert z zespołem na żywo, gdzie odkryłam magię scenicznej energii.

A dalej jakoś poszło…

NAJBARDZIEJ ZAPAMIĘTAM...

Mimo że z momentu samego występu nic nie pamiętam, bo byłam tak zestresowana, to jednak całą przygodę z programem The Voice of Poland zapamiętam na zawsze.

Emocje, całą atmosferę związaną z tym programem oraz cudownych ludzi, których tam poznałam nie da się niczym zastąpić. To był piękny dla mnie czas, a także czas mojej osobistej przemiany.

Dzięki temu programowi bardzo rozwinęłam się artystycznie i wokalnie oraz nabrałam dużej pewności siebie w śpiewaniu.
Zrozumiałam, kim chcę być i co chce robić w przyszłości.

Udział w The Voice of Poland miał ogromny wpływ na to, co aktualnie robię. Bez niego być może nigdy nie odważyłabym się postawić w życiu na jedną kartę - śpiew.

Ola Turoń - foto 2

NAJBARDZIEJ DUMNA JESTEM Z...

Najbardziej dumna jestem z naszych uczniów z Pracowni Muzycznej, którą prowadzę w Oleśnicy. Są bardzo zdolni i wspaniale się rozwijają. Pomagam im rozwijać swój talent, wspieram ich w prezentowaniu się szerszej publiczności i mam nadzieję, że już niedługo będziemy mogli zaśpiewać koncert na żywo.

Wielu naszych podopiecznych odnosi także sukcesy na konkursach wokalnych na szczeblu ogólnopolskim, a także międzynarodowym, z czego jestem ogromnie dumna.

Bardzo cieszy mnie, że w naszym mieście jest tak wielu kreatywnych ludzi, którzy chcą rozwijać swoje pasje. Wierzę także w to, że moja misja związana z otwarciem takiej szkoły w naszym mieście przyczyniła się w małym stopniu do „rozśpiewania” Oleśnicy.

Jeśli chodzi o moją osobistą sferę, to najbardziej dumna jestem z tego, że nigdy się nie poddawałam i zawsze przyjmowałam każde rzucone mi wyzwanie. Wierzyłam w siebie i miałam cel, do którego dążyłam. Stawiałam w swoim życiu małe kroki, które doprowadziły mnie do tego, gdzie teraz jestem, a teraz to ja mogę wspierać w tym innych.

Ola Turoń - foto 3

OSTATNI ROK BYŁ DLA MNIE...

W ostatnim roku wbrew pozorom wydarzyło się dużo pozytywnych rzeczy w moim zawodowym życiu. Zaczęłam intensywną pracę z producentami nad swoją debiutancką płytą.

Wystąpiłam i zostałam wyróżniona w programie „Szansa na Sukces” w odcinku z zespołem Skaldowie.

Zostałam jedną z „30 kreatywnych Wrocławia 2020” i odebrałam nagrodę od prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka. To było dla mnie wielkie wyróżnienie w mojej artystycznej działalności.

Zaśpiewałam także na koncercie papieskim „Wadowice tu się wszystko zaczęło” realizowanym dla telewizji TVP z takimi artystami jak: Halina Mlynkova, Piotr Cugowski, Golec Orkiestra, Janusz Radek, Kasia Moś i wiele innych.

Wystąpiłam na festiwalach „Vertigo Summer Jazz Festival” oraz „Wroclove Online Festival”. W czasie lockdownu brałam udział we wrocławskim muzycznym challengu wraz z 44 artystami i wspólnie nagraliśmy piosenkę „Music is everywhere”.

Na koniec roku wydałam swoją pierwszą autorską, świąteczną piosenkę „Pierwszej gwiazdki moc”, którą można było posłuchać m.in. na antenie Radia „Trójka”, Radio Ram i Radio Wrocław.

Mam nadzieje, że kolejny rok będzie jeszcze bardziej pracowity i będę mogła dużo więcej koncertować.

Ola Turoń - foto 4

PRZEDE MNĄ... (PLANY ROZWOJOWE)

Najważniejszym planem, który chciałabym zrealizować już w tym roku jest wydanie mojej autorskiej płyty. Już na wiosnę ukaże się pierwszy singiel wraz z teledyskiem.

Bardzo zależy mi także na powrocie koncertów, bo za tym tęsknie aktualnie najbardziej.

W planach mam także dalsze rozwijanie Pracowni Muzycznej i wspieranie naszych uczniów w sukcesach.

Planuję także wprowadzić kilka nowych zajęć oraz otworzyć studio wokalne, gdzie oleśniczanie będą mogli nagrać swój głos wraz z video.

Trzymajcie za mnie kciuki, żeby wszystko poszło zgodnie z planem.

Więcej informacji

Więcej informacji o Artystce i jej Pracowni znajdziecie na jej stronie internetowej, a także na naszej stronie w zakładce Twórcy związani z Oleśnicą.

Podobne wiadomości:

do góry