Strona główna/Aktualności/#KulturaToLudzie - Oliwia Jaroszewicz

#KulturaToLudzie - Oliwia Jaroszewicz

20 Maja 2021

Kultura To Ludzie - grafika

#Kultura To Ludzie

W dzisiejszym odcinku naszego cyklu #KulturaToLudzie, w którym przedstawiamy twórców związanych z naszym miastem, przedstawiamy Wam młodą, utalentowaną wokalistkę, którą mieliśmy okazję poznać jako uczestniczkę naszego I Przeglądu Wokalnego SONORO. Bohaterką dzisiejszego odcinka jest Oliwia Jaroszewicz.

grafika z cytatem KTL

Oliwia Jaroszewicz

Oliwia Jaroszewicz - foto 1

NA POCZĄTKU BYŁO...

…słowo! Albo nie, dźwięk! Śpiewam odkąd pamiętam. Moja mama mówi, że podobno nuciłam zanim zaczęłam mówić. Mając 9 miesięcy hehałam - jak to określiła - melodie, które grywała na flecie. Muzyka towarzyszyła mi w każdym momencie mojego życia. Będąc małym brzdącem w swoim repertuarze miałam utwory takich klasyków jak Kayah & Bregovic, GolecUorkiestra, Kraina Łagodności czy utwory Osieckiej i raczyłam swoją rodzinę koncertami o każdej porze. Nie skończyłam szkoły muzycznej, czego bardzo żałuję, jednak nie powstrzymało mnie to przed dalszym rozwojem w tym kierunku.

NAJBARDZIEJ ZAPAMIĘTAM...

Moment, w którym poczułam, że moim przeznaczeniem jest śpiewanie z ludźmi. Przez okres mojej nauki w I Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego w Oleśnicy, nie było apelu, w którym nie wzięłabym udziału jako współorganizator lub wykonawca części artystycznej. Przełomem stało dla mnie, zakończenie roku szkolnego na koniec 2 klasy liceum, gdy nauczycielki, które były odpowiedzialne za jego organizację, powierzyły mi w całości zorganizowanie jego części muzycznej. Zaśpiewaliśmy w ponad 20-osobowym składzie, z którym przygotowaliśmy cztery piosenki o mocno zróżnicowanej stylistyce. To było niezwykłe przeżycie. Ponad dwadzieścia wspólnie wybrzmiewających głosów, wzbudziło we mnie niezwykłe pokłady energii i utwierdziło w przekonaniu, że w tej materii chcę współpracować z innymi.

Oliwia Jaroszewicz - foto2

NAJBARDZIEJ DUMNA JESTEM Z...

…nabierania dystansu do siebie i do innych. Dotarłam do punktu, w którym coraz pewniej, w sposób obiektywny spoglądam na swoją twórczość i ważniejszym stało się dla mnie to, ile siebie wkładamy w to co robimy, niż dążenie do nieosiągalnej perfekcji. Jestem dumna również z tego, że zdecydowałam się powrócić do doskonalenia swojego głosu; że odważyłam się zacząć działać w obrębie organizacji projektów wokalnych, dzięki czemu poznałam wielu niezwykłych wokalistów. Jednak najbardziej dumna jestem z tego, że przestałam bać się dążenia do spełniania swoich marzeń o otwartości w śpiewaniu i o byciu vocal-coachem!

Występ Oliwii Jaroszewicz w duecie z Kasią Wiencierz na koncercie podsumowującym I Przegląd Wokalny SONORO

OSTATNI ROK BYŁ DLA MNIE...

…przełomem. Mimo koronawirusa i trudności z nim związanych wydarzyło się bardzo dużo dobrego! M.in. obroniłam dyplom licencjacki Mediacji Sztuki na Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu, łącząc w nim moje największe pasje - śpiew, fotografię i grafikę. Postanowiłam również kontynuować studia na drugim stopniu tego samego kierunku. Zaczęłam także pisać teksty i tworzyć własną muzykę, a pod koniec roku wraz z przyjaciółmi zorganizowaliśmy świąteczny projekt wokalny Band Aid 56-400, w którym wzięło udział kilkunastu wokalistów z Oleśnicy i okolic.

Oliwia Jaroszewicz - foto3

PRZEDE MNĄ (PLANY ROZWOJOWE)...

Spełnianie marzeń! Zaczynam coraz bardziej się otwierać w swojej twórczości i planuję korzystać z tego jak najbardziej się da! W najbliższym czasie planuję opublikować swój pierwszy w pełni autorski utwór, przygotowany w ramach zajęć w Muzeum Teatru we Wrocławiu oraz kontynuuję pracę nad projektem muzycznym "Anioły", który powstał w ramach części kuratorskiej mojego dyplomu. Rozpoczęłam również pracę nad kolejnym projektem wokalno-muzycznym, do którego chcę zaprosić muzyków z miasta i okolic (i nie tylko). Udzielam prywatnie indywidualnych lekcji śpiewu, a także nawiązałam współpracę z Pracownią Muzyczną Oli Turoń, gdzie będę prowadzić wokalne zajęcia zespołowe "Śpiewajmy razem".

Więcej o Artystce

Facebook Oliwii Jaroszewicz

Kanał YouTube Oliwii Jaroszewicz

Podobne wiadomości:

do góry