Strona główna/Aktualności/#KulturaToLudzie - Zuzanna Jaroszewicz

#KulturaToLudzie - Zuzanna Jaroszewicz

1 Marca 2021

Kultura To Ludzie - grafika

#Kultura To Ludzie

Dzisiaj kolejna odsłona naszego cyklu #KulturaToLudzie, w którym przybliżamy Wam Artystów i Artystki związane z Oleśnicą.

Bohaterką dzisiejszego odcinka jest Zuzanna Jaroszewicz, młoda oleśnicka Artystka, z którą współpracowaliśmy przy organizacji dwóch wystaw "Strefa (Dys)Komfortu" i AbstrACT.

KTL2

 

ZUZANNA JAROSZEWICZ

Zuza Jaroszewicz - foto

NA POCZĄTKU BYŁO...

Na początku był chaos. Od najmłodszych lat fascynowała mnie sztuka, pierwsze próby „tworzenia” zaczęłam podejmować w pierwszym roku życia, co moi rodzice z radością dokumentowali na kasetach VHS.

Z upływem lat zapał nie malał, plastyka zawsze była moim ulubionym przedmiotem w szkole, a wykonywanie zadań domowych na ten przedmiot było dla mnie przyjemnością, a nie przymusem.

Zuza Jaroszewicz - foto 2

NAJBARDZIEJ ZAPAMIĘTAM...

Gdy w szkole podstawowej nauczycielka plastyki nie chciała uwierzyć, że w wieku 11 lat byłam w stanie narysować pracę, którą przyniosłam na zaliczenie. Była to jedyna sytuacja w moim życiu, kiedy rodzice musieli pofatygować się do szkoły z całą teczką moich prac i wytłumaczyć nauczycielce, że nie rysuje za mnie tato.

NAJBARDZIEJ DUMNA JESTEM Z...

Faktu, że udało mi się skończyć Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu i jak wiele dało mi tych 5 lat edukacji. Studia tam „otworzyły mi drzwi” do świata sztuki.

Zuza Jaroszewicz - foto 3

OSTATNI ROK BYŁ DLA MNIE...

Trudny, ale jednocześnie pozwolił mi się bardzo rozwinąć. Udało mi się skończyć studia magisterskie - pomimo nauki zdalnej - i otrzymać tytuł magistra sztuki.

Miałam możliwość zorganizowania wystawy w Bramie Wrocławskiej, co było moim marzeniem przez wiele lat. Właśnie w roku pandemii wpisała się ona idealnie w panujące dookoła nastroje.

Dzięki lub pomimo przymusu siedzenia w domu przez większą część roku przetestowałam kilka nowych technik plastycznych, o których zbadaniu myślałam od lat, ale zawsze brakowało mi czasu.

Osobiście jestem w stanie wyciągnąć więcej pozytywów z lockdownu niż większość osób.

Zuza Jaroszewicz - foto 3

PRZEDE MNĄ (PLANY ROZWOJOWE)...

Staram się nie zwalniać, sięgam po coraz to nowe techniki, które pozwolą mi się rozwinąć w mojej twórczości. Przestaję skupiać się na standardowych materiałach malarskich, a sięgam po te mniej oczywiste. Mam nadzieję, że w przyszłości zaowocuje to ciekawszymi dziełami z pogranicza różnych mediów połączonych w jedno.

Więcej informacji o Artystce

Instagram

Facebook

Podobne wiadomości:

do góry