Strona główna/Aktualności/MOKiS online - akcja internetowa #OleśnicaOdRzeczyDoRzeczy

MOKiS online - akcja internetowa #OleśnicaOdRzeczyDoRzeczy

12 Listopada 2020

Zapraszamy mieszkańców do udziału w akcji internetowej OD RZECZY DO RZECZY, w której chcemy zaprezentować rodzinne domowe pamiątki.

plakat informacyjny o akcji

Jak przystąpić do akcji?

  • podejmij wyzwanie
  • podziel się na swoim Facebooku historią i zdjęciami rodzinnych pamiątek i ważne (!) oznacz je hasztagiem akcji #oleśnicaodrzeczydorzeczy i opublikuj jako post  publiczny!
  • opisz pokrótce: Co to za przedmiot? Kiedy i w jakich okolicznościach znalazł się w Waszej rodzinie? Skąd pochodzi ta rzecz lub przez kogo została wyprodukowana? Dlaczego jest ważna i ją wybraliście?
  • rzuć wyzwanie kolejnym osobom

Rodzinna pamiątka Gosi

Akcję rozpoczęła nasza koleżanka Gosia, która pracuje w Oleśnickim Domu Spotkań z Historią.

Przeczytajcie historię jej pamiątki rodzinnej.

serwis pamiątka fot. M. Rokosz

Szczególnie bliski mojemu sercu jest komplet kawowy dla sześciu osób - filiżanki ze spodkami, imbryk, cukierniczka i mlecznik. Zestaw ten został wyprodukowany w Fabryce Porcelany Chodzież. Piękny, elegancki, ponadczasowy. Cieszy oko i budzi zazdrość u koleżanki, która interesuje się polskim wzornictwem.

Moi dziadkowie dostali komplet w prezencie ślubnym w roku 1966. Jutro (12.11.) świętowaliby 54. rocznica ślubu, dlatego wybrałam właśnie tę pamiątkę.

W przeszłości porcelana wykorzystywana była sporadycznie przy okazji spotkań towarzyskich, dziś pełni cele dekoracyjne. Jest dla mnie zbyt cenna, żeby pić z niej kawę, ryzykując stłuczeniem filiżanki.

Wykorzystanie zdjęć i opisów

Udział w akcji oznacza dobrowolną zgodę na wykorzystanie zdjęć i tekstów przez Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki w Oleśnicy.

Fotografie i teksty wykorzystane mogą być w celach promocyjnych i podsumowujących akcję „Oleśnica od rzeczy do rzeczy” na profilach społecznościowych oraz stronie internetowej Miejskiego Ośrodka Kultury i Sztuki w Oleśnicy oraz Oleśnickiego Domu Spotkań z Historią.

Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki w Oleśnicy nie czerpie korzyści majątkowych z materiałów, które zostaną opatrzone hashtagiem #oleśnicaodrzeczydorzeczy na stronie Facebook.com

Podobne wiadomości:

do góry