Strona główna/Aktualności/Nowy odcinek podcastu "Pani, kiedyś to było..."

Nowy odcinek podcastu "Pani, kiedyś to było..."

17 Września 2021

Zapraszamy do odsłuchania kolejnego odcinka podcastu o mikrohistoriach opowiadających o życiu kulturalno-rozrywkowym oleśniczan. Bohaterem odcinka jest Pan Ryszard, który opowie Wam historie i ciekawostki zwiazane z oleśnickim domem kultury w latach 60. XX wieku.

plakat podcast Rysio

Informacja o odcinku

Podcast „Pani, kiedyś to było…” po raz kolejny zabiera nas w podróż śladami historii. Pracę domu kultury w Oleśnicy w latach 60. (wówczas Powiatowy Dom Kultury) poznamy dzięki opowieściom Pana Ryszarda Siweckiego, kierownika tej placówki.

Jakie kłopoty napotkał podczas występu w Oleśnicy Mieczysław Fogg? Jaka była stawka za 1 km przebyty pieszo przez pracownika domu kultury na delegacji? Czym był Klub Chuligana i kto do niego należał?

Na te wszystkie pytania znajdziecie odpowiedzi w wywiadzie, którego udzielił nam Pan Ryszard. Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas oraz niezwykle barwną opowieść. Spotkanie z Panem było wielką przyjemnością.

Informacja o projekcie "Pani, kiedyś to było..."

“Pani, kiedyś to było…”. Ten zwrot pada niejednokrotnie, gdy wspominamy i z sentymentem patrzymy w przeszłość. Dlatego właśnie tak nazwaliśmy nowy projekt Miejskiego Ośrodka Kultury i Sztuki w Oleśnicy.

Projekt w formie podcastów do odsłuchu realizowany jest przez Oleśnicki Dom Spotkań z Historią i ma na celu przybliżenie historii naszego miasta. Ale nie są to wzniosłe historie dotyczące wojen, zabytków czy wielkich nazwisk.

Więcej informacji o projekcie „Pani, kiedyś to było…” i linki do poprzednich odcinków podcastu znajdziecie w zakładce Nasza działalność.

Wysłuchaj podcastu

Serwis Anchor

Serwis Spotify (link dla użytkowników zarejestrowanych w serwisie Spotify) 

Kanała YouTube (wersja z napisami)

Okładka odcinka: budynek Oleśnickiego Ośrodka Kultury w 1979 roku, autor fotografii nieznany, Dział Dokumentów Życia Społecznego Oleśnickiej Biblioteki Publicznej im. M. Reja.

Podobne wiadomości:

do góry