Strona główna/Aktualności/Nowy odcinek podcastu "Pani, kiedyś to było..." - (..)

Nowy odcinek podcastu "Pani, kiedyś to było..." - dancingi w Restauracji Arkadia

10 Lutego 2021

Zapraszamy do odsłuchania kolejnego odcinka podcastu o mikrohistoriach opowiadających o życiu kulturalno-rozrywkowym oleśniczan. Bohaterem odcinka jest Pan Marek, który opowie Wam historię dancingów w Restauracji Arkadia na przełomie lat 70. i 80.

plakat podcast - arkadia

Informacja o projekcie "Pani, kiedyś to było..."

“Pani, kiedyś to było…”. Ten zwrot pada niejednokrotnie, gdy wspominamy i z sentymentem patrzymy w przeszłość. Dlatego właśnie tak nazwaliśmy nowy projekt Miejskiego Ośrodka Kultury i Sztuki w Oleśnicy.

Projekt w formie podcastów do odsłuchu realizowany jest przez Oleśnicki Dom Spotkań z Historią i ma na celu przybliżenie historii naszego miasta. Ale nie są to wzniosłe historie dotyczące wojen, zabytków czy wielkich nazwisk.

Więcej informacji o projekcie „Pani, kiedyś to było…” i linki do poprzednich odcinków podcastu znajdziecie w zakładce Nasza działalność.

Informacja o odcinku

Najnowszy, szósty odcinek poświęcony jest Restauracji Arkadia, a przede wszystkim dancingom, które odbywały się tam na przełomie lat 70. i 80. XX wieku.

Narratorem opowieści jest Pan Marek, który był klawiszowcem w zespole grającym na tych zabawach. Z dużym poczuciem humoru wspomina barwne czasy, gdy oleśniczanie (i nie tylko) tańczyli i bawili się sześć wieczorów w tygodniu.

Wysłuchaj podcastu

Serwis Anchor

Serwis Spotify (link dla użytkowników zarejestrowanych w serwisie Spotify)

Kanał YouTube (wersja z napisami już wkrótce)

Kliknij znak play, żeby odtworzyć podcast.

Transkrypcja podcastu będzie dostępna wkrótce.

Podobne wiadomości:

do góry