Strona główna/Aktualności/OLEŚNICA ROCK WAVE – odkryj brzmienia miasta

OLEŚNICA ROCK WAVE – odkryj brzmienia miasta

11 Marca 2024

Serdecznie zapraszamy na pierwszą edycję przeglądu oleśnickich (nie tylko) zespołów (nie tylko) rockowych OLEŚNICA ROCK WAVE – ODKRYJ BRZMIENIE MIASTA, który odbędzie się 23 marca 2024 r. o godzinie 14.00 w sali MOKiS. W ramach przeglądu zapraszamy również na koncert trójmiejskiej formacji FORMY PLANET, który rozpocznie się o godzinie 19.00.

Bezpłatne wejściówki do odebrania od 12.03.2024 r. w sekretariacie MOKiS w Oleśnicy, od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00 lub w dniu koncertu u obsługi sali.

Plakat informacyjny

O przeglądzie - OLEŚNICA ROCK WAVE – odkryj brzmienia miasta

Do przeglądu zgłosiło 11 formacji. Każdą z nich długo by komplementować – wszystkie prezentowały wysoki poziom, ciekawe koncepcje i sporo świeżości (w sam raz na imprezę inicjującą wiosnę), więc mieliśmy duży dylemat by wybrać najlepszą szóstkę – ostatecznie na scenie MOKiS zaprezentują się reprezentanci różnych stylistyk i gatunków – będą rodzimi weterani sceny muzycznej, ale i w miarę nowe projekty:

  • 14.00 – The Red rock
  • 14.45 – Otrogen
  • 15.30 – Blef
  • 16.15 – LenaFlea
  • 17.00 – Hipnotyk
  • 17.35 – Croix Noire

gość specjalny:

  • 19.00 – Formy Planet

O zespole - FORMY Planet

- Każdy z nas jest osobną samowystarczalną planetą – mówi Rafał Jurewicz, wokalista i autor tekstów FORMY Planet.
- Pomimo pochodzenia muzyków FORM Planet z różnych galaktyk, potrafiliśmy stworzyć własny mikrokosmos – dodaje Piotr Pawłowski, basista i klawiszowiec.

FORMY Planet to muzyczna gromada gwiazd stworzona w mikrogalaktyce Trójmiasta. W ich orbitach elektronika miesza się z zimną falą, przestrzenną gitarą i mocno grającą sekcją rytmiczną. Wokalista Rafał Jurewicz (Why Bother?, The Shipyard, Made in Poland) odpowiada za teksty, basista i klawiszowiec Piotr Pawłowski (Made in Poland, The Shipyard, Dance Like Dynamite) to ojciec założyciel i ojciec chrzestny całej formacji, gitarzysta Krzysztof Stachura (Bielizna, Mordy, Nieznany Wykonawca) wypełnia przestrzeń kosmicznym pyłem, gazowymi chmurami, ciemną materią, rozbłyskami gamma, słonecznym wiatrem czy przelatującymi kometami, a perkusista Mariusz Noskowiak (Blenders i liczne własne produkcje) spaja i zacieśnia ten układ gwiazd i planet.

Podobne wiadomości:

do góry