Strona główna/Aktualności/Odwołane! Warsztaty wokalno-aktorskie z Łukaszem (..)

Odwołane! Warsztaty wokalno-aktorskie z Łukaszem Szczepanikiem dla młodzieży i dorosłych

30 Maja 2022

Uwaga! W związku z niezebraniem się grupy warsztaty w tym terminie zostały odwołane!

Zapraszamy 18-21 lipca w godzinach 16.00-20.00 na warsztaty wokalno-aktorskie z Łukaszem Szczepanikiem dla młodzieży i dorosłych.
Na warsztaty obowiązują zapisy i opłata 150* zł (*75 zł dla posiadaczy Oleśnickiej Karty Dużej Rodziny).

plakat Szczepanik

Opis warsztatów

Warsztaty Wokalno-Aktorskie to intensywny trening praktyczny obejmujący pracę nad emisją głosu, pracę nad piosenką solową, pracę nad artykulacją sceniczną i interpretacją tekstu, podstawy gry aktorskiej, pracę z mikrofonem i pracę nad szeroko pojętym zachowaniem na scenie.

Warsztaty mają za zadanie uwolnić potencjały wokalne i aktorskie uczestników, wyłuskać ich indywidualne ekspresje artystyczne, a także nauczyć pracować samodzielnie z własnymi ograniczeniami. Warsztaty sprzyjają także uwrażliwieniu na kontakt z samym sobą, partnerem oraz widzem. Poza technicznymi kwestiami dotyczącymi wystąpień artystycznych, istotnym narzędziem pracy na warsztatach jest używanie wyobraźni i konfrontacja z własnymi emocjami. Warsztaty to okazja, żeby pracować z lękiem przed oceną, z tzw. „wewnętrznym krytykiem”, oraz z lękiem i wstydem przed wystąpieniami publicznymi.

Każdy warsztat zakończony jest wewnętrznym pokazem finałowym, który odbywa się w danej jednostce kultury. Zakłada on prezentację materiału będącego przedmiotem pracy na warsztatach (tj. piosenek, monologów albo scen).

Założeniami warsztatów są: podniesienie kompetencji artystycznych wykonań uczestników, kształtowanie świadomości osiągnięć dziedzictwa polskiej i światowej kultury, promocja kultury polskiej i aktywizowanie odbiorców do twórczego spędzania czasu.

Łukasz Szczepanik

ŁUKASZ SZCZEPANIK - polski aktor teatralny i serialowy, wokalista oraz manager kultury. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie, Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Zarządzania Kulturą Uniwersytetu Jagiellońskiego. Był słuchaczem Opolskiego Studia Piosenki, a także ukończył Państwową Szkołę Muzyczną I st. w rodzinnym Sycowie.

Na deskach teatralnych zadebiutował główną rolą w musicalu HAIR w reż. Wojciecha Kościelniaka w Gliwickim Teatrze Muzycznym. Zagrał także m.in. w musicalach CHICAGO, KAPITAN ŻBIK I ŻÓŁTY SATURATOR, czy LEGALNA BLONDYNKA w reż. Janusza Józefowicza. Wielokrotnie pełnił funkcję asystenta reżyserów teatralnych i musicalowych, był także asystentem dyrektora naczelnego i artystycznego Krakowskiego Teatru Variete. Jako wokalista OPOLE GOSPEL CHOIR śpiewał w chórkach podczas KFPP w Opolu u boku Natalii Kukulskiej, Maryli Rodowicz, Mieczysława Szcześniaka, Marysi Sadowskiej czy Zbigniewa Wodeckiego. Jest także półfinalistą 6 Edycji Programu MUST BE THE MUSIC. TYLKO MUZYKA. Szerszej publiczności dał się poznać za sprawą serialu NA WSPÓLNEJ, gdzie wystąpił u boku Anny Korcz oraz serialu BARWY SZCZĘŚCIA.

Aktualnie współpracuje z warszawskim Teatrem Syrena, gdzie zagra w musicalu MATYLDA w reżyserii dyrektora teatru Jacka Mikołajczyka. Premiera we wrześniu 2022 roku.

Podobne wiadomości:

do góry