Strona główna/Aktualności/Oleśnica dla Ukrainy - relacja z wydarzenia

Oleśnica dla Ukrainy - relacja z wydarzenia

14 Marca 2022

12 marca w Sali widowiskowej MOKiS odbyło się wydarzenie artystyczne OLEŚNICA DLA UKRAINY, w trakcie którego odbyły się koncerty, kiermasz, warsztaty i zbiórka do puszek na rzecz przybyłych do naszego miasta mieszkańców Ukrainy.

W ramach zbiórki zebraliśmy kwotę 5911,68 zł + 3 euro, która zostanie przeznaczona na pomoc Ukraińcom.

zbiórka

Część koncertową otworzył Burmistrz Miasta Oleśnica - Jan Bronś wraz z towarzyszącą mu Aliną Buchko - współprowadzącą całe wydarzenie w języku ukraińskim.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim artystom, rękodzielnikom i społecznikom, którzy okazali nam ogromne wsparcie i podzielili się swoimi talentami, pracą swoich rąk i swoim wolnym czasem.

Swoim talentem wokalnym na scenie MOKiS podzielili się:

  • Żanetta Petrasz
  • Oleśnicki Kameralny Chór APPASSIONATA pod kierownictwem Edyty Szostak-Kirzyc
  • Helena Bednarska (skrzypce) przy akompaniamencie Tomasza Śliwowskiego
  • Tomasz Huk i Jakub Huk
  • Patrycja i Kuba Jeżyna
  • Karol Rajter
  • grupa młodych oleśnickich muzyków w ramach koncertu SOLIDARNI Z UKRAINĄ - OLEŚNICCY ARTYŚCI PRZECIW NIENAWIŚCI
    Zespół w składzie: Radek Jaszczyszak - perkusja, Remigiusz Kras - bas, Tomasz Zaręba - gitara elektryczna, Aleksandra Konieczna - pianinoWokaliści: Oliwia Jaroszewicz, Olga Szyrszeń, Patryk Słota, Matylda Turoń, Magda Tomaszczyk, Magda Brożek, Natalia Szczoczarz, Aleksandra Konieczna, Przemysław Więcek, Sandra Tomaszewska, Natalia Fligiel, Kornelia Kubicz.

Przy wejściu do Sali widowiskowej uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Oleśnicy i Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Bierutowie rozdawali kotyliony.

Kiermasz wsparła grupa Oleśnica jest Kobietą, która zorganizowała Kawiarenkę pod Różą i Kawiarenkę u Seniorek (OUTW), gdzie można było nabyć pyszne domowej roboty ciasta upieczone przez seniorki, pracowników MOKiS i uczestników wydarzenia i napić się kawy.

Cuda & Miłostki Kreatywna Pracownia Florystyczna przygotowała stoisko z małymi roślinkami i doniczkami, naturalnymi balsamami do ust i woskami do kominków, roślinnymi grafikami, breloczkami makramowymi i bukiecikami z suszu naturalnego.

Lalki Motanki to stoisko ze słowiańskimi lalkami motankami tradycyjnie tworzonymi przez kobiety ze skrawków materiałów bez przeszyć i użycia ostrych przedmiotów. Na stoisku można było zobaczyć, jak te lalki powstają i umotać swoją. Można było także nabyć ręcznie szyte przez oleśniczankę Agatę Rorat zabawki.

W ramach warsztatów organizowanych przez MOKiS - oleśnicki artysta Marek Wałęga stworzył kreatywną przestrzeń do działań plastycznych.
Z wszystkich tych atrakcji można było skorzystać za wrzut do puszki w ramach akcji "Pomoc dla Ukrainy" Fundacji Tomek i Tola.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nasze wydarzenie!

Oleśnica dla Ukrainy - wydarzenie artystyczne

12 marca 2022 r. w Sali widowiskowej MOKiS odbyło się wydarzenie artystyczne OLEŚNICA DLA UKRAINY, w trakcie którego odbyły się koncerty, kiermasz, warsztaty i zbiórka do puszek na rzecz przybyłych do naszego miasta mieszkańców Ukrainy.

Oleśnica dla Ukrainy - zdjęcia z części warsztatowo-kiermaszowej

Oleśnica dla Ukrainy - zdjęcia z części warsztatowo-kiermaszowej

Podobne wiadomości:

do góry