Strona główna/Aktualności/Oleśnicki Dom spotkań z Historią zaprasza na spotkanie z (..)

Oleśnicki Dom spotkań z Historią zaprasza na spotkanie z fotografem Edwardem Niczyporem i odsłonięcie cyfrowej wystawy wyboru z kolekcji jego zdjęć

4 Września 2015

Już w najbliższy czwartek 10 września 2015 r. o  godzinie 17:30 w kinokawiarni Spirala odbędzie się spotkanie z oleśnickim fotografem Edwardem Niczyporem i odsłonięcie cyfrowej wystawy wyboru z jego fotografii poświęconej oleśnickim zabytkom.

„Piękne czterdziestoletnie”  oleśnickie zabytki na zdjęciach Edwarda Niczypora z 1976 roku to projekt realizowany przez Oleśnicki Dom Spotkań z Historią w ramach programu Wizja Lokalna.

Pomysł zrodził się z chęci uhonorowania wyjątkowego człowieka, oleśnickiego fotografa Edwarda Niczypora oraz podzielenia się jego zdjęciami  oraz zapisaną w nich historią z możliwie szeroką grupą odbiorców.

Edward Niczypor od 1956 roku przez 33 lata pracował w Młodzieżowym Domu Kultury jako instruktor fotografii. Od lat siedemdziesiątych XX wieku współpracował z Działem Dokumentacji Życia Społecznego. W tym czasie wykonał ponad 3 tysiące  zdjęć  zarchiwizowanych w Oleśnickiej Bibliotece Publicznej. Niewielka część fotografii została właśnie zdigitalizowana i przygotowana do udostępnienia w Oleśnickiej Bibliotece Cyfrowej.

Piękne czterdziestoletnie

Podobne wiadomości:

do góry