Strona główna/Aktualności/Oleśnickie Spotkania Muzyczne - kinowy koncert "Turandot"

Oleśnickie Spotkania Muzyczne - kinowy koncert "Turandot"

9 Lutego 2024

Zapraszamy na projekcje kinową opery Giacoma Pucciniego "Turandot", na wysmakowane estetycznie obrazy, precyzyjny ruch postaci i niesamowite efekty świetlne, która odbędzie się w Kinie MOKiS 16.03.2024 o godz. 17.00.

Bilety w cenie 35*zł w sprzedaży od 16.02.2024 r. Do biletów sprzedawanych w systemie Bilety24 doliczana jest prowizja dla operatora 2 zł. Bilety można także zakupić w kasie MOKiS. Kasa jest otwarta godzinę przed każdym biletowanym wydarzeniem.

Plakat informacyjny

Kup Bilet

Bilety w cenie 35*zł w sprzedaży od 16.02.2024 r. Do biletów sprzedawanych w systemie Bilety24 doliczana jest prowizja dla operatora 2 zł.

Turandot


Opera Giacoma Pucciniego
na podstawie commedii dell’arte Carla Gozziego
Retransmisja z Paryskiej Opery Narodowej [Opéra national de Paris]

Turandot, ostatnia opera Giacoma Pucciniego, której największym przebojem jest aria Nessun dorma, doczekała się w XXI wieku kultowej już inscenizacji autorstwa Roberta Wilsona, amerykańskiego reżysera i scenografa. Jego wersja tej opery gościła na najważniejszych scenach świata, teraz przystając w Opéra national de Paris.

Przedstawienia Wilsona to wysmakowane estetycznie obrazy, precyzyjny ruch postaci i niesamowite efekty świetlne. Dlatego też najważniejsze teatry operowe powierzały mu i nadal powierzają do realizacji najznamienitsze tytuły: Madame Butterfly Pucciniego, Makbeta, Otella i La traviatę Verdiego, Fausta Gounoda czy Peleasa i Melizandę Debussy’ego. Spektakl Turandot, który obejrzymy, był transmitowany do kin na całym świecie w listopadzie 2023 roku. Zadyrygował nim Marco Armiliato, Włoch współpracujący z najważniejszymi teatrami operowymi świata. W międzynarodowej obsadzie śpiewaków (Iréne Theorin jako księżniczka Turandot, Brian Jagde jako książę Kalaf i Ermonela Jaho w roli niewolnicy Liu) znalazł się stale współpracujący z Paryską Operą Narodową tenor Maciej Kwaśnikowski. Ostatnio podziwialiśmy go jako Tybalta w retransmisji Romea i Julii Gounoda. Teraz będzie Pangiem, jednym z trzech ministrów bezwzględnej chińskiej księżniczki Turandot, która ucina głowy pretendentom do jej ręki…

Choć opera Pucciniego jest, jak to u niego, wielkim melodramatem, ma w sobie też elementy komediowe. Należy bowiem pamiętać, że jej libretto oparto na commedii dell’arte Carla Gozziego, włoskiego dramatopisarza doby oświecenia, autora udramatyzowanych baśni, takich jak właśnie Księżniczka Turandot czy Miłość do trzech pomarańczy.

Czas trwania: około 3 godzin (w tym jedna przerwa)
Polskie napisy

Podobne wiadomości:

do góry