Strona główna/Aktualności/Oleśniczanie dla Oleśniczan

Oleśniczanie dla Oleśniczan

22 Lutego 2020

W urodzinowym dla Oleśnicy lutym nie zabraknie ani klasyki, ani artystów najmłodszego pokolenia - i to na jednym koncercie - „Osiecka/Rodowicz” w wykonaniu Nikoli Wardy z zespołem. Występ odbędzie się w ramach cyklu OLEŚNICZANIE DLA OLEŚNICZAN 22.02.2020 o godz. 18.00 w Sali widowiskowej MOKiS, ul. Kochanowskiego 4.

Koncert jest połączeniem największych hitów Maryli Rodowicz oraz tekstów Agnieszki Osieckiej - to pełnoprawny hołd dla jednego z najlepszych, polskich duetów twórczych. Stylistyka muzyczna nawiązuje zarówno do rocka, funku, rytmów bossa-novy a nawet reggae. To fenomenalnie brzmiący i pełen dobrej energii koncert, na którym wybrzmią „Kolorowe jarmarki”, „Niech żyje bal” czy „Sing sing”. Piosenki te, w aranżacjach zespołu pozwolą się państwu poznać na nowo.

W repertuarze znajdą się też utwory kompozytorów i tekściarzy współpracujących zarówno z M. Rodowicz, jak i A. Osiecką (M. Umer, J. Cygan, W. Korcz i inni).

Nikola Warda jest wokalistką i gitarzystką. Swoją przygodę z muzyką rozpoczęła w 2008 roku. Wiąże swoje życie ze estradą - występowanie sprawia jej ogromną satysfakcję.

Jakie są związki Nikoli Wardy z Oleśnicą? - w 2012 roku wygrała Dolnośląską Ligę Talentów zorganizowaną m. in. przez oleśnicki MOKiS. Jest także chórzystką wrocławsko-oleśnickiego zespołu Bethel, wykonującego muzykę reggae, z którym regularnie koncertuje.

Uczestniczka programów Bitwa na Głosy, Szansa na Sukces, The Voice of Poland, Must be the Music. W latach 2013-2016 aktywnie brała udział w warsztatach, konkursach i przeglądach piosenki (np. Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie). Za jeden ze swoich największych sukcesów uważa występ na dużej scenie festiwalu Przystanek Woodstock z zespołem Farben Lehre (2013).

Zespół towarzyszący Nikoli tworzą instrumentaliści od lat związani ze sceną muzyczną. Występowali na najbardziej znanych festiwalach i mają na koncie setki koncertów - plenerowych, klubowych czy teatralnych. W zespole występuje dwoje oleśniczan.

Bilety w cenie 15 złotych można kupić online na stronie BILETY24.pl.

Nikola Warda

Podobne wiadomości:

do góry