Strona główna/Aktualności/Podsumowanie projektu Symbole Walczące

Podsumowanie projektu Symbole Walczące

19 Listopada 2016

18 listopada 2016 r. w Bibliotece i Forum Kultury w Oleśnicy odbyło się szkolenie multimedialne z możliwości zastosowania nowych technologii w docieraniu do różnych grup odbiorców. W szkoleniu wzięli udział zarówno pracownicy muzeów społecznych, jak i animatorzy kultury, osoby działające w ramach organizacji pozarządowych i pracownicy instytucji. Prowadziła je Marta Szymańska z firmy Room33.

Szkolenie było podsumowaniem projektu i jednocześnie wernisażem wystawy "Symbole Walczące. Biografie symboliczne", w którym biorą udział pracownicy Oleśnickiego Domu Spotkań z Historią oraz uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Twardowskiego w Oleśnicy. Jego pierwszym etapem były warsztaty, które odbyły się w Sali konferencyjnej BiFK. Na temat symbolu i symbolizmu z młodzieżą z II LO rozmawiała Justyna Kasińska z Muzeum Ziemi Miechowskiej. Wtedy tez po raz pierwszy zaprezentowano liniał Edmunda Kwaśniewskiego, który następnie został zdigitalizowany i dołączony do wystawy multimedialnej.  Liniał służył wybitnemu oleśnickiemu muzykowi, kompozytorowi i pedagogowi, twórcy „Hejnału miasta Oleśnicy” do kreślenia pięciolinii, w czasach kiedy zeszyt do nut był towarem luksusowym. Przedmiot znajduje się w archiwum rodzinnym państwa Kwaśniewskich i został udostępniony dzięki ich uprzejmości.

Szerzej o projekcie i o samym „symbolu walczącym” z Oleśnicy dowiedzieć się ściągając aplikację „Symbole Walczące” dostępną w Google Play lub ze strony internetowej http://symbolewalczace.pl/symbole-walczace.

Projekt realizuje Fundacja Ari Ari w ramach dofinansowania Patriotyzm Jutra 2016, program Muzeum Historii Polski   Wolontariat dla dziedzictwa 2016, program Narodowego Instytutu Dziedzictwa.

Podobne wiadomości:

do góry