Strona główna/Aktualności/#RękodziełoToLudzie - Elżbieta Mazur-Szczerba

#RękodziełoToLudzie - Elżbieta Mazur-Szczerba

15 Lipca 2021

rtl GRAFIKA

#RękodziełoToLudzie

W dzisiejszym odcinku #RękodziełoToLudzie przedstawiamy Wam pasjonatkę decoupage Elżbietę Mazur-Szczerbę twórczynię marki Art Elisabeth, kolejną twórczą osobę związaną z Oleśnickim Stowarzyszeniem Twórców Oryginalnych "OSTO".

Art-Elizabeth foto1

Na początku było...

Moja przygoda ze sztuką zaczęła się dość wcześnie, bo jeszcze, kiedy byłam nastolatką. Zawsze przepadałam za pięknem przyrody, zwłaszcza kwiecistej flory, toteż rysowałam i malowałam różne gatunki kwiatów i roślin. Jak dziś pamiętam, kiedy swoje dzieła przeniosłam na duży format, ozdabiając ściany oszklonego ganku mojego rodzinnego domu pięknymi, kolorowymi kwiatami. Przechodnie nierzadko zatrzymywali się przed domem, żeby dojrzeć, co tam się właściwie dzieje na ścianach.

Art-El2

Najbardziej zapamiętam...

Fascynacja przyrodą nie kończyła się na sztuce, toteż rozpoczęłam edukację rolniczą z myślą, że będę zawodowo zajmować się roślinami. Życie potoczyło się jednak inaczej i zostałam urzędnikiem bankowym, co okazało się nie być takie złe. Pomaganie ludziom w pracy i zajmowanie się rodziną w domu były przez parę ładnych lat moim głównym zajęciem, obok stale prowadzonego w wolnym czasie ogródka warzywno-kwiatowego. Kiedy jednak dzieci stały się samodzielne, a mnie zwolnił się czas, poczułam, że to dobry moment na powrót do sztuki i uczenia się nowych rzeczy - doskonale pamiętam moment, w którym zdecydowałam się na podążanie za kreatywnością.

Art-El3

Najbardziej dumna jestem...

Z tego, jak różnorodne ścieżki rozwoju podjęłam w swoim życiu. Skończyłam podyplomową szkołę dla architektów ogrodu, a zaraz po niej podyplomową szkołę florystyczną. Obie dyscypliny są moją pasją, które mam nadzieję w przyszłości rozwinąć. W międzyczasie jednak odkryłam zupełnie nową dla siebie rzecz - decoupage. Okazało się, że jestem w stanie stworzyć cudeńka przy pomocy pięknych serwetek, farb i paru innych substancji! Od kilku lat zajmuję się zdobieniem pudełek, podkładek, bombek i innych przedmiotów właśnie przy pomocy decoupage. I od kilku lat moja pasja tylko bardziej się rozwija!

ArtEl4

Ostatni rok był dla mnie...

Chociaż ostatni rok był dla mnie trudny ze względu na odwoływane kiermasze, ograniczony kontakt z ludźmi i dość przygnębiającą globalnie atmosferę - nie planuję zawieszać działalności. Poświęciłam ten czas na zbieranie inspiracji, zgłębianie nowych metod, planowanie założenia warsztatu w nowym domu.

Art-elizabeth foto 5

Przede mną (plany rozwojowe)...

Chociaż oprócz stworzenia warsztatu rękodzieła, muszę też przygotować plan mojego nowego ogrodu, nie przestanę tworzyć decoupage, ani rozglądać się za innymi technikami zdobnictwa. Nie przestaję się uczyć nowych artystycznych umiejętności! Planuję również połączyć zdobnictwo z technikami takimi jak rzeźbienie w drewnie.

Więcej informacji

Więcej informacji o Pani Elżbiecie znajdziecie na jej stronie Art Elizabeth Pracownia Artystyczna.

Podobne wiadomości:

do góry