Strona główna/Aktualności/#RękodziełoToLudzie - Oleśnickie Stowarzyszenie (..)

#RękodziełoToLudzie - Oleśnickie Stowarzyszenie Twórców Oryginalnych

3 Czerwca 2021

Kultura To Ludzie - grafika

#Kultura To Ludzie

Kolejny odcinek #KulturaToLudzie inauguruje nasz nowy cykl #RękodziełoToLudzie, w którym przedstawimy Wam pasjonatów rękodzielników i rzemieślników - mieszkańców naszego miasta i okolic.
Od 5 sierpnia 2020 roku w Oleśnicy działa Oleśnickie Stowarzyszenie Twórców Oryginalnych "OSTO".
Członkowie „OSTO” w ramach organizowanych cyklicznie (w pierwsze niedziele miesiąca) w naszym oleśnickim Rynku „Niedziel z Rękodziełem” wystawiają swoje prace.
Zbliżają się 1. Urodziny Stowarzyszenia i z tej okazji 8 sierpnia odbędzie się urodzinowa „Niedziela z Rękodziełem”, na którą serdecznie w imieniu „OSTO” zapraszamy.

RTL - grafika

#RękodziełoToLudzie

Cykl #RękodziełoToLudzie” rozpocznie Beata Tołłoczko, która jest prezesem Stowarzyszenia „OSTO” i twórczynią małej pracowni Szycie ozdobne.

Osto logo

Na początku było...

początki znajomości członków stowarzyszenia sięgają wiele lat wstecz. Zupełnie spontanicznie zrodził się pomysł, abyśmy wystawiali w jednym miejscu i jednym czasie swoje prace. Pomysł ten spodobał się wszystkim i po rozmowach z władzami miasta skorzystaliśmy z sugestii Pana Burmistrza Jana Bronsia, by załatwić formalności związane z rejestracją stowarzyszenia i... już w sierpniu ubiegłego roku w Starostwie w Oleśnicy, zarejestrowaliśmy stowarzyszenie pod nazwą "OSTO" czyli Oleśnickie Stowarzyszenie Twórców Oryginalnych.

Osto - foto1
Najbardziej zapamiętamy...

radość jaka towarzyszyła nam, gdy pierwszy raz ustawiliśmy swoje namioty w Oleśnicy. To miłe uczucie trwa do dzisiaj. Na każdej wystawie wymieniamy swoje spostrzeżenia i odczucia oraz cieszymy się z reakcji ludzi nas odwiedzających. Nie ukrywam, że przyjmujemy wiele dowodów sympatii od osób nas odwiedzających oraz tych kupujących. Przyjeżdżają do nas ludzie z miejscowości położonych wokół Oleśnicy oraz wielu oleśniczan. Żywo reagujemy na sugestie i potrzeby naszych klientów.

Osto - foto2
Najbardziej dumni jesteśmy z...

ze swoich pasji, gdyż każdy z członków naszego stowarzyszenia wykonuje niepowtarzalne i nietuzinkowe rzeczy. W naszej ofercie znajdują się między innymi: obrazy ręcznie malowane na płótnie, rzeźby w drewnie, oryginalne wyroby kowalskie, witraże, ceramika, wyroby z włóczki i materiałów ręcznie robione w krótkich seriach. Ponadto ozdoby frywolitkowe, niepowtarzalne i dekoracyjne kartki okolicznościowe, oryginalne ozdoby do wyposażenia wnętrz m.in. decoupage, wyroby ze sznurka, świece i mydełka robione z naturalnych antyalergicznych składników, biżuterię z żywicy. Na tym jednak nie kończą się, jak myślę nasze propozycje, gdyż wciąż przyjmujemy oferty od osób, które wykonują ciekawe rękodzieło, a gdy dowiadują się o istnieniu naszego stowarzyszenia zgłaszają się do nas i są chętni do współpracy.

Osto foto3

Ostatni rok był dla "OSTO"...

rokiem prób i błędów. To było dla nas nowe, ale ciekawe doświadczenie. Dzisiaj mogę powiedzieć, że jak w każdym nowym związku poznawaliśmy swoje preferencje i oczekiwania, które nie zawsze były spójne, ale jak to się mówi "cel uświęca środki" i w efekcie dochodziliśmy do porozumienia we wszystkich sprawach spornych... nawet tych drażliwych.

Osto - foto4

Przed nami...

świat stoi otworem i... już... (śmiech)

Przy kolejnych odsłonach cyklu #RĘKODZIEŁOTOLUDZIE członkowie stowarzyszenia sami opowiedzą o swojej pasji.

Więcej o OSTO

Facebook OSTO

Podobne wiadomości:

do góry