Strona główna/Aktualności/Spektakl ,,Bóg mordu"

Spektakl ,,Bóg mordu"

25 Kwietnia 2024

Zapraszamy 26 maja o godzinie 17.00 do sali widowiskowej MOKiS na spektakl "Bóg mordu". Bilety w cenie 90*zł do nabycia w systemie Bilety24.pl od 26.04.2024 (*do biletów sprzedawanych w systemie Bilety24 doliczana jest prowizja dla operatora 5 zł).

plakat

KUP BILET

Bilety w cenie 90*zł do nabycia w systemie Bilety24.pl od 26.04.2024 (*do biletów sprzedawanych w systemie Bilety24 doliczana jest prowizja dla operatora 5 zł).

Spektakl ,,Bóg mordu"

Niezwykle „aktorsko” napisana komedia psychologiczna jednej z najpopularniejszych autorek w Europie Yasminy Rezy. Akcja spektaklu rozgrywa się w czasie rzeczywistym podczas spotkania dwóch małżeństw dotyczącego bójki ich dzieci.

Czwórka dorosłych „wychowanych” osób rozmawia w „kulturalny” sposób o zaistniałej sytuacji. Z pozoru kurtuazyjne spotkanie stopniowo przeradza się w otwarty konflikt. 

Tytułowy „Bóg mordu” uwidacznia się w zachowaniu bohaterów z każdą chwilą spędzoną w jednym pomieszczeniu ukazując coraz większe pęknięcia w skorupie mieszczańskiego wychowania.

Tekst, oprócz wielokrotnych adaptacji scenicznych, zyskał ogromną popularność dzięki nakręconemu na jego podstawie filmowi „Rzeź” Romana Polańskiego. Do współpracy przy realizacji spektaklu zaprosiliśmy gwiazdorską obsadę:

  • Michał Piróg
  • Katarzynę Misiewicz-Żurek
  • Marta Gortych
  • Marcin Chochlew

 

 

Podobne wiadomości:

do góry