Strona główna/Aktualności/Spektakl Teatru Odnalezionego - "DEBIL/i_stu_las"

Spektakl Teatru Odnalezionego - "DEBIL/i_stu_las"

20 Września 2023

Zapraszamy 6 października 2023 r. o godzinie 18.00 na spektakl DEBIL/i_stu_las, który odbędzie się w ramach Oleśnickich Spotkań Teatralnych w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury i Sztuki w Oleśnicy.


Bilety w cenie 25 zł* do nabycia w systemie Bilety24.pl od 22.09.2023 (*do biletów sprzedawanych w systemie Bilety24 doliczana jest prowizja dla operatora 2 zł).

Plakat informacyjny

 

Kup bilet

Bilety w cenie 25*zł do nabycia w systemie Bilety24.pl od 22.09.2023 (*do biletów sprzedawanych w systemie Bilety24 doliczana jest prowizja dla operatora 2 zł).

O spektaklu

Kuba ma czterdzieści lat i jest niepełnosprawny intelektualnie. Nie ma wstępu do świata naszych („naszych”?) spraw i prawd, my zaś nie mamy wstępu do świata jego („jego”?) przeżyć i wyobraźni. Uwikłanie Kuby w „normalne” życie to nie tylko aluzja do wielkiej literatury (wszak każda epoka ma swojego Myszkina); to także - a raczej: przede wszystkim - nośna metafora. Właśnie dzisiaj szczególnie mocno potrzebne nam jest poczucie wspólnoty, także tej mentalnej i ideowej. Kryzys migracyjny, pojawiające się coraz częściej populistyczne i nacjonalistyczne postawy oraz demonstrowane publicznie ksenofobiczne zachowania szeroko komentowane w mediach bez wątpienia odbijają się echem w świadomości części Europejczyków - piszą twórcy spektaklu opartego na „Debilu” Maliny Prześlugi. Konieczność przeciwstawienia się tym trendom poprzez propagowanie poczucia wspólnoty, tolerancji dla różnorodności, równości szans dla jednostek i społeczeństw jest oczywistym wyzwaniem dla wszystkich środowisk.
Tytułowy stu_las to bezpieczna przestrzeń wypełniona muzyką. Jest ona odrębnym bohaterem tej historii - efektem zderzenia hermetycznego uniwersum Kuby z popkulturowym światem wykreowanym przez twórców spektaklu.

 

Obsada: Klaudia Kręcisz, Jakub Mieszała, Natalia Karasiewicz, Łukasz Krupiński, Anna Glasder, członkowie Jeleniogórskiego Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa

Łukasz Duda - animator kultury, kulturoznawca, reżyser, magister kulturoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego, laureat nagród i wyróżnień m.in. Srebrnych Kluczyków, Nagrody Miasta Jelenia Góra.

 

Podobne wiadomości:

do góry