Strona główna/Aktualności/Spektakl baletowy dla całych rodzin "Śpiąca Królewna"

Spektakl baletowy dla całych rodzin "Śpiąca Królewna"

17 Listopada 2021

Zapraszamy 4 grudnia o godzinie 18.00 do sali widowiskowej MOKiS na niesamowity spektakl z elementami baletowymi "Śpiąca Królewna".
Bilety w cenie 40* zł do nabycia w systemie BIilety24.pl od 19.11.2021 (*do biletów sprzedawanych w systemie Bilety24 doliczana jest prowizja dla operatora +3 zł).

 

Uczestnicy wydarzenia są zobowiązani do zachowania dystansu, dezynfekcji rąk i noszenia maseczek.

plakat Spiąca Królewna

KUP BILET

Bilety w cenie 40* zł do nabycia w systemie BIilety24.pl od 19.11.2021 (*Do biletów sprzedawanych w systemie Bilety24 doliczana jest prowizja dla operatora +3 zł.)

Informacja o spektaklu

Barokowa bajka baletowa, "Śpiąca Królewna" w adaptacji Artystów Teatru Wielkiego to opowieść tańcem i pantomimą bajki Charlesa Perraulta pod tym samym tytułem.

Libretto zostało oparte o oryginalną bajkę, jednak na potrzeby sceniczne zostało częściowo zmienione i tak uplastycznione, aby wyraźniej pokazać odbiorcy taniec epoki baroku. I tak mamy oryginalne choreografie mistrzów baroku francuskiego, tańce balowe epoki Ludwika XIV, a także pantomimę w tle z muzyką z tamtego okresu.

Zarówno stroje, jak i gesty są typowe dla epoki króla słońce - a zatem bajka poprzez adaptacje staje się bardziej tu i teraz w świecie dworu i wszechobecnego ceremoniału i etykiety.

Zarówno role solowe, jak i obecność powracającego słońca i księżyca są typowy dla epoki baroku motywem przemijania, które znajdowało swój wyraz w filozofii epoki. Bajka jest tak skonstruowana, że jej odbiorcą może być zarówno małe dziecko, jak i osoba dorosła. Każdy jest w stanie znaleźć coś dla siebie.

Obejrzyj zapowiedź

Link do Facebook WATCH

Podobne wiadomości:

do góry