Strona główna/Aktualności/Spektakl muzyczny dla dzieci "Zielony Kopciuszek"

Spektakl muzyczny dla dzieci "Zielony Kopciuszek"

12 Stycznia 2022

Zapraszamy 29 stycznia 2022 r. o godzinie 16.00 na ineraktywny spektakl muzyczny "Zielony Kopciuszek".
Bilety w cenie 15 zł* do nabycia w systemie BIilety24.pl od 10.01.2022 r. (*do biletów sprzedawanych w systemie Bilety24 doliczana jest prowizja dla operatora +1 zł).

Od dnia 20.01.2022 do odwołania bilety na wydarzenia i seanse można zakupić wyłącznie poprzez serwis Bilety24.pl.

plakat Kopciuszek

Informacje o spektaklu

Okrutny los skazał Kopciuszka na mieszkanie z macochą i dwójką brzydkich sióstr. Dobra bohaterka nie rezygnuje jednak z marzeń. Zawsze przecież może liczyć na wsparcie zabawnych przyjaciół - Motylka Emilki i Szczurka Burka. Dzięki nim w spektaklu wszystko potoczy się, jak w bajce - magiczna przemiana w księżniczkę pozwoli Kopciuszkowi dotrzeć na bal, na którym spotka wymarzonego księcia. Zgodnie z treścią bajki o Kopciuszku, czar pryśnie o północy. Dlaczego? Bo królewicz okaże się Księciem von Bałaganem, który nie dba o przyrodę. Kopciuszek nie chce żyć w królestwie, nad którym unosi się smog, a ludzie nie segregują śmieci. Jak odnaleźć drogę do serca Kopciuszka, rozkochanego w czystej naturze? Wraz z dziećmi Książe będzie poszukiwał odpowiedzi na to pytanie.

“Zielony Kopciuszek” to interaktywny spektakl muzyczny dla dzieci, który dzięki licznym piosenkom, konkurencjom i animacjom przeniesie dzieci w świat baśni o Kopciuszku, jakiej dotąd nie znały.

Przedstawienie ma charakter bajki o tematyce ekologicznej - przypomina najmłodszym jak ważny jest szacunek wobec przyrody, a także uczy jak o nią dbać. Utrwala i poszerza wiedzę na temat zasad segregacji odpadów i znaczenia właściwego gospodarowania odpadami. Dzieci będą miały szanse utrwalić zasady segregacji, obowiązujące w danej gminie. Ponadto spektakl podkreśla, jak ważna jest ochrona powietrza oraz walka z niską emisją. Ukazuje negatywne skutki palenia śmieci w domowych paleniskach, ogrzewania domów węglem, a dużej ilości spalin samochodowych. Zachęca do walki z problemem zanieczyszczeń powietrza.

Spektakl, dzięki baśniowej atmosferze gwarantuje niezapomniane przeżycia teatralne i efektywną edukację ekologiczną. Przedstawienie adresowane jest do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym (3-11 lat).

KUP BILET

Bilety w cenie 15 zł* do nabycia w systemie BIilety24.pl od 10.01.2022 r. (*do biletów sprzedawanych w systemie Bilety24 doliczana jest prowizja dla operatora +1 zł).

 

KOMUNIKAT nr 2 z dnia 20.01.2022

Nowe zasady organizacyjne Sali Widowiskowej MOKiS w związku z COVID-19

W celu dbania o bezpieczeństwo widzów wprowadziliśmy nowe zasady organizacyjne w Sali Widowiskowej MOKiS:

 1. Wartość procentowa liczby miejsc z ogółu dostępnych miejsc na sali przeznaczonych dla osób niezaszczepionych oraz osób odmawiających podania informacji o szczepieniu wynosi 30 %.
 2. Do limitu z pkt.1, zgodnie z obecnymi przepisami, nie wlicza się osób zaszczepionych przeciwko Covid-19, za które uważa się osoby posiadające cyfrowe zaświadczenie COVID lub zaświadczenie o szczepieniu, o wyniku testu i o powrocie do zdrowia w związku z COVID-19 uznawane za równoważne z zaświadczeniami wydawanymi zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2021/953 z dnia 14 czerwca 2021 r. w sprawie ram wydawania, weryfikowania i uznawania interoperacyjnych zaświadczeń o szczepieniu, o wyniku testu i o powrocie do zdrowia w związku z COVID-19 (unijne cyfrowe zaświadczenie COVID) w celu ułatwienia swobodnego przemieszczania się w czasie pandemii COVID-19.
 3. Od dnia 20.01.2022 do odwołania bilety na wydarzenia i seanse można zakupić wyłącznie poprzez serwis Bilety24.pl.
 4. Do Sali Widowiskowej MOKiS można wejść i wyjść wyłącznie wejściem głównym.
 5. Płyny dezynfekujące dostępne są w holu przy wejściu głównym i przed wejściem na salę widowiskową.
 6. Sala widowiskowa jest dezynfekowana i wietrzona pomiędzy seansami i wydarzeniami.
 7. Widzowie zobowiązani są do:
  • noszenia maseczek zakrywających usta i nos,
  • dezynfekcji rąk przed wejściem na teren sali,
  • zachowania dystansu społecznego,
  • opuszczania sali przez wskazane przez organizatora wyjścia z zachowaniem wymaganego dystansu.

Liczymy na to, że dzięki współpracy nas Wszystkich oraz stosowaniu się do aktualnych zasad sanitarnych będziecie Państwo mogli skorzystać z naszej oferty kulturalnej.

                                                                                              Dyrektor MOKiS

                                                                                              Agata Szpiłyk

 

Podobne wiadomości:

do góry