Strona główna/Aktualności/Teatralne Lato z Mokisem

Teatralne Lato z Mokisem

8 Lipca 2020

Zapraszamy w lipcu na TEATRALNE LATO Z MOKISEM.

W niedzielne popołudnia w przestrzeni naszego miasta pojawią się uliczne teatry, które zabiorą wszystkich mieszkańców w magiczną podróż.

plakat teatry lipiec

Program 

grafika Kultureska

12 lipca (niedziela) godz. 17.00 - Amfiteatr nad Stawami

Teatr Kultureska "Bajeczna Fiesta"

Opis

Biedronka Ilonka i Pszczółka Julka to najbardziej rozśpiewane owady na łące. Natomiast królem tańca jest jedyny w swoim rodzaju - Jelonek Bronek. Razem tworzą oni wyjątkowo zabawny zespół rock’nd’jelonowy - The Jelonband! Ta wesoła zwierzęca kompania codziennie urządza Bajeczną Fiestę z okazji Święta Przyrody. A dlaczego codziennie? Bo codziennie powinniśmy urządzać święto naturze - dbając o nią i ciesząc się z jej piękna. Fiesta będzie doskonałą okazją, aby przypomnieć sobie, jak możemy uczynić nasz świat czystym i ekologicznym. Bohaterami spektaklu staną się też same dzieci, które będą miały okazję wziąć udział w wesołych konkurencjach. Pozostaje tylko pytanie:
Kto zostanie EkoKrólem tej Bajecznej Ekologicznej Fiesty?

grafika AKT

19 lipca (niedziela) godz. 16.30 - Rynek

Teatr Akt "Podróżnicy"

Opis

Spektakl stanowi połączenie happeningu, teatru wizualnego, pantomimy i tańca, ponadto wykorzystuje specyficzne walory przestrzeni, w której się odbywa.

To propozycja wyruszenia razem z aktorami w symboliczną podróż. Tego typu zjawisko teatralne jest niezwykle popularne w Europie jako „walking act”. Zachęca do włączenia się w akt twórczy przypadkowych widzów, zaskakuje, prowokuje do wspólnych działań inspirowanych przez aktorów. Nie cel lecz droga jest istotą podróży, choć właściwy kierunek i szlachetny cel mogą być wartością dodaną. Kiedy wyrusza się w drogę, nic nie pozostaje już takie samo. Spotkanie z drugim człowiekiem oraz doświadczenie przemijania stwarzają szansę zatrzymania i dostrzeżenia każdego, najistotniejszego momentu naszego życia.

grafika KUBIK

logo KUBIKA

26 lipca (niedziela) godz. 16.30 - Rynek

Teatr Kubika "Baśniowa podróż klaunów"

Autorski spektakl uliczny, nawiązujący do tradycji  objazdowych trup cyrkowych i teatralnych z czasów komedii dell arte. Grupa artystów w trakcie tournee gra swoje kolejne przedstawienie, przywozi tajemnice z za cyrkowej kurtyny. Niespodzianki czekające na odkrycie przez widzów ukryte zostały w wozie klaunów oraz w ich czarodziejskiej skrzyni. W przedstawieniu nie brakuje również wątków refleksyjnych ,tajemnicza aura życia cyrkowca ogniskuje się w blasku fleszy na arenie i  samotności po za nią. „Stary klaun”  budując improwizowane scenki nawiązuje niewerbalną, wręcz intymną relację z odbiorcą, wspólnie szukając odpowiedzi na odwieczne pytania o egzystencję. Chociaż zagadnienia te należą do poważnych, droga do znalezienia odpowiedzi bywa bardzo zabawna…  Przyjazd magicznej karawany jest inspiracją do wyśmienitej zabawy z uczestnikami. Spektakl przenosi widza w niezwykły świat pantomimy, klaunady i cyrku, przygotowany w konwencji teatr uliczny jest przeznaczony dla widzów od lat 2 do 102.

Podobne wiadomości:

do góry