Strona główna/Aktualności/WYSTAWA PISANEK WIELKANOCNYCH

WYSTAWA PISANEK WIELKANOCNYCH

16 Marca 2023

Zapraszamy do obejrzenia wystawy PISANEK WIELKANOCNYCH autorstwa Krystyny Superson. Wystawę można obejrzeć w holu głównym na parterze sali widowiskowej MOKiS.

 

plakat

„Potrzeba odwagi, nie tylko po to, aby zaakceptować swoje ograniczenia, lecz by wykorzystać swoje możliwości”

                                                         (E.R.Mc Manus)

Krystyna Superson            

Z wykształcenia mgr inż. budownictwa z uprawnieniami do pełnienia samodzielnych funkcji w budownictwie. Pracowałam w Szkole Podstawowej im. Ireny Sendlerowej w Dobroszycach jako nauczyciel dyplomowany matematyki. Obecnie jako nauczyciel dyplomowany bibliotekarz w Szkole Podstawowej im.Ireny Sendlerowej w Dobroszycach.

Od zawsze coś mnie fascynuje, a to szkło, potem filc, obecnie masy dekoracyjne. Tak, zaczęło się od szkła.  Małe formy witrażowe, malowanie na szkle, potem tworzenie obrazów ze szkła naklejane na szkło- „ala” przestrzeń.

Z zapamiętaniem pracuję w ogrodzie. Ciemierniki, przebiśniegi , krokusy, ranniki to preludium do pełni lata i urzekającej zapachem lawendy.
Co kocham? Najmocniej dysonans jaki tworzy zadumana Wielkanoc z nadejściem wiosny. Śmierć i budzące się życie to wyzwanie…
I może właśnie dlatego w każdym okresie wielkanocnym tworzę pisanki. Coraz to inne . Małe i duże. Z naturalnych wydmuszek, akrylowe, filcowane i te obecne, z mas plastycznych.

Swoje zmierzenia twórcze realizuję także w pracy z dziećmi, o ile pozwalają mi na to warunki.

Od zawsze moją najlepszą przyjaciółką była sztuka. Staram się za nią podążać. Z nią droga przez życie jest jaśniejsza i prostsza.

 

 

Podobne wiadomości:

do góry