Strona główna/Aktualności/Warsztaty - ferie 2015

Warsztaty - ferie 2015

16 Lutego 2015
Podczas ferii w Oleśnickim Domu Spotkań z Historią odbyły się warsztaty dla dzieci. Spotkania związane były z wiedzą o regionie.

Pierwsze z wydarzeń odbyło się 24 stycznia i dotyczyło dawnych map. Dwanaścioro dzieci miało możliwość obejrzenia ilustracji, atlasów, globusa a nawet ułożenia puzzli z mapą Europy. Ciekawostką były reprodukcje XVIII-wiecznych map Śląska oraz oryginalne dawne mapy księstwa Oleśnickiego.

Uczestnicy podzieleni na trzy grupy wykonali własne mapy Oleśnicy z uwzględnieniem najważniejszych dla nich miejsc. Prace przez tydzień wystawione były na poddaszu muzeum.

Kolejne zajęcia dotyczyły herbu Oleśnicy i odbyły się 31 stycznia. Wzięło w nich udział trzynaścioro dzieci. W trakcie spotkania uczestnicy zapoznali się z podstawami wiedzy heraldycznej, poznali genezę herbu miasta oraz stworzyli własne projekty herbów.

Mieli też okazję obejrzeć herbarze dostępne w Oleśnickiej Bibliotece Publicznej i wysłuchać legendy pt. "O herbowym orle" ze zbioru "Oleśnickie podania, legendy i bajania". Część teoretyczną warsztatów konsultował Marek Nienałtowski. Prace dzieci można obejrzeć przez najbliższy tydzień w gablocie przed ODSzH.

Podobne wiadomości:

do góry