Strona główna/Aktualności/Wernisaż wystawy fotografii "Prawdziwi Tacy" autorstwa (..)

Wernisaż wystawy fotografii "Prawdziwi Tacy" autorstwa Jarosława Krawczaka

31 Stycznia 2024

Zapraszamy 10 lutego 2024 roku o godzinie 17:00 do Miejskiego Ośrodka Kultury i Sztuki w Oleśnicy, gdzie nastąpi otwarcie wystawy fotografii autorstwa Jarosława Krawczaka "Prawdziwi Tacy".

Plakat informacyjny

 

O wystawie

Kim jest współczesny mężczyzna? Czym jest dzisiaj męskość? Czy istnieją jeszcze prawdziwi mężczyźni na miarę czasów? „Prawdziwi tacy” to wielowarstwowa próba odpowiedzi na te pytania. Jarosław Krawczak, realizując swój autorski projekt fotograficzny, tworzy jedenaście wyjątkowych portretów, a każdy z nich to niepowtarzalny tryptyk: stylowe zdjęcie twarzy na czarnym tle, zdjęcie symbolicznej reprezentacji męskości fotografowanego mężczyzny na białym tle oraz zapis rozmowy o męskości (którą będzie można przeczytać podczas wystawy). Takie ujęcie portretu daje możliwość zobaczenia mężczyzn w szerszej perspektywie: w fotografii, w symbolu i w historii, jaka stoi za tymi niesamowitymi facetami.
„Prawdziwi tacy” ujawniają, jak bardzo są różni i wielowymiarowi, jak istotną częścią ludzkiego świata są mężczyźni i jak nieposkromione są ich męskie dusze, tęskniące za pasją, za wolnością, za życiem. 11 mężczyzn, 11 portretów, 11 spojrzeń na męskość.

O autorze

Jarosław Krawczak - psychoterapeuta, psycholog i pedagog. Absolwent Uniwersytetu Dolnośląskiego DSW i Uniwersytetu SWPS. Prowadzi gabinety psychoterapeutyczne w Oleśnicy i we Wrocławiu. Z pasji od kilku lat zajmuje się fotografią, głównie portretową.

Podobne wiadomości:

do góry