Strona główna/Aktualności/XXIII DNI EUROPY 2020 - Koncert wrocławskiego zespołu KOSY

XXIII DNI EUROPY 2020 - Koncert wrocławskiego zespołu KOSY

11 Września 2020

Zapraszamy 18 września o godz. 19.30 na koncert wrocławskiego zespołu KOSY w nawie bocznej kościoła św. Jerzego, który odbędzie się w ramach tegorocznych XXIII DNI EUROPY 2020.

Bezpłatne wejściówki do nabycia od 14.09.2020 w biurze MOKiS. Liczba biletów jest ograniczona.

zespół KOSY

Zespół KOSY

Zespół KOSY to siostry w pieśni. Intrygujące głosy kobiece śmiało improwizujące przy wtórze rozmaitego instrumentarium: harmonium, liry korbowej, bębnów obręczowych, skrzypiec i instrumentów perkusyjnych.

zdjęcie zespołu KOSY

Repertuar

W trakcie koncertu będzie można usłyszeć polskie pieśni ludowe we współczesnych aranżacjach zespołu Kosy. Podczas koncertu usłyszeć można historie, które na wsiach przekazywano z pokolenia na pokolenie, dzięki czemu dotrwały do naszych czasów. Przywędrowały do nas od śpiewaczek i śpiewaków wraz z ich drogą z kraju do kraju, ze wsi do wsi, od opowieści do opowieści.

W repertuarze znalazły się pieśni z Dolnego Śląska, Kurpi, Mazowsza czy Podkarpacia we współczesnym wydaniu. Kobiecym głosom towarzyszy akompaniament skrzypiec, altówki, liry korbowej, harmonium, bębnów ramowych i instrumentów perkusyjnych.

Artystki

Kosy logo

Aleksandra Gronowska

Aktorka, wokalistka, twórca sztuk wizualnych. Absolwentka Akademii Praktyk Teatralnych Gardzienice w Lublinie oraz Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Od 14 roku życia zafascynowana muzyką tradycyjną z różnych części Świata oraz teatrem, uprawia te sztuki do dziś, w różnych konstalacjach i projektach artystycznych. Na przestrzeni lat zwiazana min.: Teatrem Gardzienice (Pl), Teatro Koreja (IT), Interkunst Instant Act (DE), Mercury Theatre (GB) Jubilo (PL), Gliniane Pieśni (PL), Teatr Nowy w Słupsku (PL), Orkeistra Muzyki Świata Narodowego Forum Muzyki (PL), Labolatorium Witaminy A (PL) i wiele innych. Obecnie współtworzy zespół Kosy oraz uczestniczy w różnych projektach artystycznych jako freelancer. Instruktorka warsztatów wokalnych oraz poszukiwaczka wszelkich pięknych dźwięków jakie człowiek może wyśpiewać.

Kasia Pakosa

Muzyk, autorka tekstów, pieśniarka i pedagog. Założycielka Gabinetu Głosu, w którym pracuje jako nauczyciel emisji głosu i terapeuta. Jest również absolwentką klasy wokalnej we Wrocławskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej oraz wydziału wokalnego na kierunku Jazz i Muzyka Rozrywkowa w PWSZ w Nysie. Na scenie występuje z autorskim zespołem Charles Pakowsky, w którym komponuje, gra na klawiszach, bębnach obręczowych i theremini, śpiewa oraz pisze teksty. Współpracowała przy takich projektach jak: Międzynarodowy festiwal Eklektik Session, Orkiestra Muzyki Świata Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu, Laboratorium Witaminy A w Teatrze Muzycznym Capitol, kilka lat
śpiewała w jazzowym kwartecie wokalnym The Sound Office w kraju i za granicą, współpracowała z Wojciechem Pilichowskim. Aktualnie gra i śpiewa z Shatą Qs i prowadzi zespół Odgłosy. Wraz z zespołem Flying Moses supportowała koncert Sinead O'Connor w Polsce.

Katarzyna Szetela-Pękosz

Wokalistka, skrzypaczka, pedagog. Jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Zajmuje się pracą dziećmi, m. in. jako dyrygent orkiestry smyczkowej oraz instruktor śpiewu, wprowadzając je w świat muzyki na wielu jej płaszczyznach. Brała udział w takich projektach muzycznych jak koncert charytatywny Milczące Lasy, czy Młyn Jazz Festival, współpracując wówczas z wrocławską wokalistką Anją Sei. Od niedawna współtworzy również autorski zespół JANKO, w którym śpiewa i pisze teksty.

Anastazja Sosnowska

Wokalistka, improwizatorka, pedagog, autorka muzyki i słów, zakochana we wszelkich przejawach twórczego wykorzystania potencjału. Dla swej muzyki kolekcjonuje dźwięki podczas międzykulturowych podróży oraz międzygatunkowych spotkań. Absolwentka klasy wokalnej Instytutu Jazzu i Muzyki estradowej PWSZ w Nysie. Działała w przedsięwzięciach takich jak: Slot Art Orchestra, Mix The Voices Of Europe, Veni
Orchestra, Orkiestra Improwizująca, duo Phonoautographs, CeTA MEDIA LAB: VJ Showcase, Bela Noc, Jazztopad Festival, Urbanator Days czy Mir. Na co dzień prowadzi zajęcia wokalne oraz instrumentalne w swym NaNaNaa Studio we Wrocławiu. Przewodzi też zespołowi Anastazja Sosnowska Trio oraz Stowarzyszeniu Działań Kreatywnych ArteWeda działającemu na rzecz kultury.

Podobne wiadomości:

do góry