Strona główna/Aktualności/ZADUSZKI JAZZOWE - koncert zespołu Sus4Jazz i NEW BONE

ZADUSZKI JAZZOWE - koncert zespołu Sus4Jazz i NEW BONE

15 Października 2021

7 listopada 2021 r. zapraszamy na ZADUSZKI JAZZOWE do sali widowiskowej MOKiS na klimatyczny koncert zespołu NEW BONE.
Bilety w cenie 35 zł* do nabycia w serwisie Bilety24.pl od 18.10.2021 (*do biletów sprzedawanych online doliczana jest prowizja dla operatora 2 zł).

plakat NEW BONE

Zaduszki Jazzowe

Wieczór jazzowy rozpoczniemy o godzinie 17.00 koncertem młodych muzyków z zespołu Sus4Jazz, który doskonale wpisuje się w aurę jesiennych brzmień.

O godzinie 18:30 zapraszamy na koncert zespołu New Bone.

KUP BILET

New Bone

New Bone to kwintet jazzowy złożony z samych uznanych muzyków. Pięcioma, w tym trzema autorskimi, płytami kwintet utwierdził swoją pozycję na polskim rynku jazzowym. O ich dotychczasowych dokonaniach niezwykle entuzjastycznie wypowiadali się cenieni w tej branży artyści i dziennikarze tacy jak: Jarek Śmietana, Piotr Baron czy Bogdan Chmura. Pozytywny oddźwięk w branżowej prasie, zarówno polskiej jak i zagranicznej, przyczynił się do wzrostu zainteresowania zespołem poza granicami naszego kraju.

Grupa otrzymuje propozycje koncertów w najdalszych zakątkach globu, obecnie trwają prace nad kolejnymi zagranicznymi występami. Formacja zaprezentowała się w ramach drugiej edycji festiwalu Polskie Gwiazdy Światowego Jazzu w Moskwie, a także podczas Międzynarodowego Delhi Jazz Festival w 2013 r. Formacja była także jedną z gwiazd Varna Summer International Jazz Festival w Bułgarii w 2014 r. Zespół brał również udział na w festiwalu Art Jazz Cooperation - Ukraina 2015. Warto dodać, że zespół w czasie pobytu w Indiach zapisał się także w historii jako pierwsza formacja, która wystąpiła z koncertem jazzowym na żywo w Kaszmirze!

Zespół powstał w 1996 roku z inicjatywy trębacza Tomasza Kudyka. Debiutancki album „Something for now”, na którym znalazły się kompozycje lidera zespołu, nagrali w 2004 roku. Debiut fonograficzny zaowocował dużą ilością koncertów w całej Polsce. W 2009 roku grupa New Bone nagrała drugą płytę „It’s not easy”, która jest kontynuacją „Something for now”. W styczniu 2012 roku zespół zarejestrował materiał na trzecią autorską płytę zatytułowaną „Destined” (premiera: kwiecień 2012 rok). W sierpniu 2013 roku Pawła Kaczmarczyka zastąpił Dominik Wania, z którym zespół zarejestrował w 2014 r. album „Follow me”. Autorem większości kompozycji wykonywanych przez New Bone, jest lider zespołu Tomasz Kudyk.

Skład zespołu na koncercie:

TOMASZ KUDYK - TRUMPET, FLUGELHORN
BARTŁOMIEJ PRUCNAL - ALTO SAX
MATEUSZ PAŁKA - PIANO
MACIEJ ADAMCZAK - DOUBLE BASS
DAWID FORTUNA - DRUMS

Więcej informacji o zespole New Bone

Strona internetowa zespołu NEW BONE.

Podobne wiadomości:

do góry