Strona główna/Aktualności/ZŁAP ODDECH - warsztaty dla dorosłych

ZŁAP ODDECH - warsztaty dla dorosłych

5 Listopada 2021

Zapraszamy 19 listopada o godzinie 18.00 na warsztaty relaksacyjne dla dorosłych z misami tybetańskimi i dzwonkami koshi ZŁAP ODDECH, które odbywają się w ramach cyklu ABECADŁO ROZWOJU. Zajęcia prowadzi Sylwia Żurkiewicz.
Na warsztaty obowiązują zapisy poprzez formularz na stronie (poniżej) i opłata 50 złotych.
Zapisy zakończone!

plakat misy

Informacja o warsztatach

Warsztaty relaksacyjne "Złap Oddech” to medytacja z misami dźwiękowymi i dzwonkami koshi.

Leczenie dźwiękiem to naturalna metoda polegająca na wytwarzaniu przez dzwonki i misy wibracji o różnych częstotliwościach, które oddziałują na umysł i ciało. Masaż taki działa relaksująco i rozluźniająco. Uwalnia nagromadzone w ciele napięcia, stres, lęk oraz polepsza jakość snu i porządkuje myśli.

Oprócz kąpieli dźwiękami uczestnicy doświadczą także TRE - drżeń neurogenicznych uwalniających napięcia w ciele, ćwiczeń oddechowych poprawiających wydolność oraz świadomość oddechową, automasażu wybranych parti ciała, poznają podstawy treningu autogennego Schultza i neuromięśniowej techniki relaksacyjnej.

Połączone metody dają wymierne korzyści budowania świadomości ciała i zmysłów. Poprawiają i podtrzymują sprawność fizyczną i wyraźnie zmniejszają napięcia w ciele. Aktywizują i harmonizują nie tylko układy ruchu, ale też pośrednio układ krwionośny z sercem, a tym samym wpływają na cały organizm, wspierając pracę narządów wewnętrznych i mózgu. W czasie ruchu nasz organizm wytwarza hormony poprawiające nastrój.

Ćwiczenia oddechowe poprawiają wydolność oddechową, saturację i pojemność płuc. Ulepszają ruchy klatki piersiowej, dzięki czemu udoskonalają komfort w trakcie oddechu. Prawidłowy sposób oddychania poprawia pracę naszego serca oraz przebieg procesów ustrojowych. Ćwiczenia te wpływają także korzystnie na kondycję psychiczną i dobre samopoczucie.

Automasaż to niezawodna forma pracy z ciałem, która może pomóc głęboko się rozluźnić, uspokoić, zwolnić, lepiej poczuć swoje ciało i nauczyć się podążać za jego potrzebami. Buduje wiarę w sprawność i wiarę we własne możliwości.

Praktyka treningu autogennego Schultza: 

  • redukuje negatywne skutki stresu
  • łagodzi stany lękowe
  • redukuje objawy psychosomatyczne
  • zmniejsza poziom reakcji stresowej
  • przynosi uczucie spokoju, głębokiego odprężenia i zrelaksowania
  • zmniejsza napięcie mięśniowe
  • ułatwia zasypianie i pomaga w przypadku bezsenności

Prowadząca

Sylwia Żurkiewicz - czuję się częścią natury świata a nawet wszechświata.

Jest fizjoterapeutką z ponad 20-letnim doświadczeniem. Miłośniczką i entuzjastką pracy technikami powięziowymi między innymi FDM, punkty spustowe, techniki wisceralne - starosłowiański masaż brzucha, taping.

Do zabiegów relaksacyjnych wykorzystuje między innymi misy dźwiękowe, gorące kamienie oraz świecowanie uszu. Pracuje z pacjentami bólowymi i potrzebującymi poprawy kontaktu ze swoim ciałem.

Certyfikowana TRE providerka - sesje grupowe i indywidualne. Superwizuje swoją pracę u Eli Pakocy. Wykorzystuję między innymi wibrację mis tybetańskich, dzwonków koshi, trening autogenny Schultza, pracę z oddechem do medytacji prowadzonych i relaksacji grupowych.

W pracy przyświeca jej hasło:
Dbaj o Ciało miej radość i odwagę bycia z nim w dobrej relacji to jedyne miejsce w którym mieszkasz.

Opłata

50 zł, płatne przelewem do 17.11.2021 r. na konto MOKiS.

Płatności prosimy dokonywać dopiero po potwierdzeniu wpisania na listę uczestników przez pracownika MOKiS.

Zapisy

Zapisy zakończone.

Podobne wiadomości:

do góry