Strona główna/Kalendarium

Kalendarium

terminarz dnia 20.11.2022

Wystawa plenerowa fotografii Damiana Stopczyńskiego "Wokół miasta"

Miejsce: Rynek
Kategoria: Kultura
Data: 2022-11-20
Godzina: 12:00
Kultura / 2022-11-20

Zapraszamy 20 listopada o godzinie 12.00 do oleśnickiego rynku na wernisaż wystawy fotografii Damiana Stopczyńskiego "Wokół miasta".

plakat Stopczyński wystawa

Damian Stopczyński

Autor zdjęć jest z urodzenia i zamieszkania oleśniczaninem.

Fotografuje od kiedy pamięta. Pierwsze kroki stawiał, jak wielu oleśnickich amatorów, pod okiem Edwarda Niczypora.

Przygodę z fotografią przyrodniczą rozpoczął kilka lat temu. Jego ulubionym miejscem jest obszar Doliny Baryczy i tereny nad Biebrzą. Te niezwykłe miejsca są swoistą mekką fotografów przyrody ze względu na bogactwo fauny i flory.

Jednak nie tylko tak wyjątkowe przyrodniczo obszary są warte naszej uwagi. Piękne i unikalne plenery są często bardzo blisko nas, ale zajęci codziennością nie zauważamy ich urody i ukrytego uroku.

Lasy, łąki i pola są miejscem życia wielu gatunków ssaków i ptaków. Zauważenie ich jest wyłącznie kwestią chęci poznawania zwyczajów zwierząt i naszej cierpliwości. Bardzo dużej cierpliwości.

Wszystkie fotografie wykonane zostały w ciekawych lub pozornie nieciekawych miejscach wokół naszego miasta. Można pokusić się o stwierdzenie, że każde z prezentowanych zwierząt jest po części oleśniczaninem.

Autor zdjęć bardzo dziękuje za przychylność i wsparcie właścicielom miejsc, w których wykonał część prezentowanych fotografii.

Kino MOKiS - JOHNNY

Miejsce: Sala widowiskowa MOKiS, ul. Kochanowskiego 4
Kategoria: Kultura
Data: 2022-11-20
Godzina: 17:00
Kultura / 2022-11-20

Zapraszamy do zapoznania się z listopadowym repertuarem KINA MOKiS.
Bilety - 19 zł (2D) można kupić w systemie on-line Bilety24.pl w terminach podanych w opisach filmów. Do biletów sprzedawanych w systemie Bilety24.pl doliczana jest prowizja dla operatora +1 zł. Na terenie kina jest zakaz konsumpcji.

Od dnia 12.11.2022 bilety na FILM "JOHNNY" można także nabyć w KASIE MOKIS PRZY WEJŚCIU GŁÓWNYM, która jest czynna godzinę przed każdym wydarzeniem. W kasie jest możliwość zakupu kartą i gotówką.

plakat Kino

JOHNNY

biograficzny, 120 minut

Seanse

  • 18.11.2022 (piątek), godz. 10.00 i 18.00
  • 20.11.2022 (niedziela), godz. 17.00

Kup Bilet

Bilety 19 zł do kupienia w systemie Bilety24.pl od 14.11.2022 r. Do ceny biletów doliczana jest prowizja operatora +1 zł.

"Johnny" to oparta na prawdziwych wydarzeniach historia, która wzrusza i inspiruje. Opowiedziana z perspektywy podopiecznego Jana Kaczkowskiego, Patryka Galewskiego - chłopaka, który nie miał łatwego startu w życiu. Patryk włamuje się do domku w małym mieście. Wyrok sądu nakazuje mu prace społeczne w puckim hospicjum, gdzie poznaje niezwykłego ks. Jana Kaczkowskiego. Duchowny angażuje młodych chłopaków z zawodówki, na pozór twardych buntowników, w pomoc śmiertelnie chorym. W swojej pracy skupia się na bliskości, czułości i walce o relacje z drugim człowiekiem. Uczy empatii. A czyni to z hurtową ilością humoru, czym zyskuje ogromną popularność. Niedługo później Jan sam staje się pacjentem swojego hospicjum. Patryk zostaje postawiony w sytuacji, która zmieni całe jego życie.

 
do góry