Strona główna/Aktualności/ Wystawa plenerowa fotografii Damiana Stopczyńskiego (..)

Wystawa plenerowa fotografii Damiana Stopczyńskiego "Wokół miasta"

8 Listopada 2022

Zapraszamy 20 listopada o godzinie 12.00 do oleśnickiego rynku na wernisaż wystawy fotografii Damiana Stopczyńskiego "Wokół miasta".

plakat Stopczyński wystawa

Damian Stopczyński

Autor zdjęć jest z urodzenia i zamieszkania oleśniczaninem.

Fotografuje od kiedy pamięta. Pierwsze kroki stawiał, jak wielu oleśnickich amatorów, pod okiem Edwarda Niczypora.

Przygodę z fotografią przyrodniczą rozpoczął kilka lat temu. Jego ulubionym miejscem jest obszar Doliny Baryczy i tereny nad Biebrzą. Te niezwykłe miejsca są swoistą mekką fotografów przyrody ze względu na bogactwo fauny i flory.

Jednak nie tylko tak wyjątkowe przyrodniczo obszary są warte naszej uwagi. Piękne i unikalne plenery są często bardzo blisko nas, ale zajęci codziennością nie zauważamy ich urody i ukrytego uroku.

Lasy, łąki i pola są miejscem życia wielu gatunków ssaków i ptaków. Zauważenie ich jest wyłącznie kwestią chęci poznawania zwyczajów zwierząt i naszej cierpliwości. Bardzo dużej cierpliwości.

Wszystkie fotografie wykonane zostały w ciekawych lub pozornie nieciekawych miejscach wokół naszego miasta. Można pokusić się o stwierdzenie, że każde z prezentowanych zwierząt jest po części oleśniczaninem.

Autor zdjęć bardzo dziękuje za przychylność i wsparcie właścicielom miejsc, w których wykonał część prezentowanych fotografii.

Wystawa plenerowa fotografii Damiana Stopczyńskiego "Wokół miasta"

W listopadzie i grudniu 2022 w oleśnickim Rynku została zaprezentowana wystawa fotografii Damiana Stopczyńskiego "Wokół miasta".

Podobne wiadomości:

do góry