Strona główna/Aktualności/Impreza plenerowa NOC ŚWIĘTOJAŃSKA "ŻYWIOŁY"

Impreza plenerowa NOC ŚWIĘTOJAŃSKA "ŻYWIOŁY"

17 Czerwca 2021

Zapraszamy 26 czerwca (sobota) na Amfiteatr nad Stawami na imprezę plenerową NOC ŚWIĘTOJAŃSKA ŻYWIOŁY, która rozpocznie tegoroczne wakacje.

plakat Kupala

Program wydarzenia:

  • 17.00-20.00 warsztaty plecenia wianków na głowę z żywych kwiatów
  • 17.00 koncert uczniów Pracowni Muzycznej Oli Turoń
  • 18.00 koncert laureatów IV Przeglądu Wokalnego SONORO
  • 20.00 widowisko ŻYWIOŁY

plakat kupała 2

Widowisko ŻYWIOŁY

Widowisko “ŻYWIOŁY” w swojej treści nawiązuje do tradycji nocy świętojańskiej i nierozłącznej z nią potęgi żywiołów. Woda , wiatr, ogień i powietrze będą przeplatać się z motywem miłości. Miłosław i Miłosława to bohaterowie naszej opowieści, a ich miłość jest tak potężna jak przedstawiane żywioły.

Noc Kupały była jedyną nocą w roku, kiedy to pary mogły się łączyć według tradycyjnych obrządków: wianek puszczany na wodę wyławiany przez ukochanego i oddawany wybrance, był symbolem oddania i wyboru partnera, a wspólny skok przez ognisko był wyborem wspólnej drogi na życie. I tak jak niezbędne w naszym życiu są żywioły, tak Miłość jest istotą naszego istnienia. Zatem zapraszamy na opowieść pisaną wiatrem, wodą i ogniem, z przeplatanym motywem Miłości jako najważniejszego elementu życia i istnienia człowieka.

Żywioły foto1

Wydarzenie odbywa się zgodnie z zasadami reżimu sanitarnego. Uczestnicy są zobowiązani do noszenia maseczek, dezynfekcji rąk i zachowania dystansu społecznego.

 

NOC ŚWIĘTOJAŃSKA "ŻYWIOŁY"

Podobne wiadomości:

do góry