Strona główna/Aktualności/Klub Młodego Programisty - zapisy na zajęcia wakacyjne

Klub Młodego Programisty - zapisy na zajęcia wakacyjne

1 Czerwca 2023

29 maja od godziny 11.00 ruszyły zapisy do Klubu Młodego Programisty.
Zapisać się można poprzez formularz dostępny na stronie KLUB MŁODEGO PROGRAMISTY.

Plakat informacyjny

 

WAKACJE 2023 - “Podróże małe i duże” - klasy 1-3 - godz. 10:00-13:00 - Oleśnica

“Podróże małe i duże” - warsztaty dla najmłodszych (dzieci z klas 1-3 szkoły podstawowej) upłyną pod znakiem poznawania najdalszych zakątków naszej planety. 

WAKACJE 2023 - “Podróże małe i duże” - klasy 1-3 - godz. 10:00-13:00 - Oleśnica - Klub Mlodego Programisty

UWAGA!
Dzieci, które uczęszczały na zajęcia regularne w I lub II semestrze MOGĄ zapisać się na kurs wakacyjny (programy zajęć wakacyjnych i semestralnych różnią się).
Dzieci, które brały udział w naszych zajęciach wakacyjnych 2022 lub feryjnych 2023 NIE MOGĄ WZIĄĆ UDZIAŁU W KURSIE WAKACYJNYM 2023 (program zajęć jest taki sam).

Zapisy

Od 29 maja poprzez formularz dostępny na stronie KLUB MŁODEGO PROGRAMISTY.

O wydarzeniu

“Podróże małe i duże” - warsztaty dla najmłodszych (dzieci z klas 1-3 szkoły podstawowej) upłyną pod znakiem poznawania najdalszych zakątków naszej planety. Uczestnicy wykorzystają teorię grafów do projektowania i programowania linii metra. Zajmą się modelowaniem 3D, by zaprojektować ciekawe miejsce lub przedmiot przydatny podczas podróży. Podczas zadań wykorzystujących kodowanie offline, m.in. z wykorzystaniem maty edukacyjnej z klockami, będą ćwiczyć nazywanie kierunków geograficznych, pamięć i spostrzegawczość. Dzięki turystyce wirtualnej dzieci zwiedzą najpiękniejsze miasta świata, a wrażenia z tych podróży wykorzystają jako inspirację do stworzenia programistycznych projektów programie Scratch.

Dla kogo

Dzieci z klas 1-3

Data i miejsce

Codziennie w godz. od 10:00 do 13:00
10.07-14.07 (5 dni)

Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki w Oleśnicy
ul. Kochanowskiego 4
56-400 Oleśnica (woj. dolnośląskie)

 

Klub Młodego Programisty

Kluby Młodego Programisty to inicjatywa realizowana przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów (Cyfryzacja KPRM) w partnerstwie z Państwowym Instytutem Badawczym NASK.

Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki w Oleśnicy jest jednym z 16 partnerów z całej Polski, w którym będą odbywać się zajęcia Klubu.

Celem Klubów jest promocja nauki logicznego myślenia, kodowana i programowania wśród uczniów i uczennic szkół podstawowych, a także zachęcanie rodziców do rozwijania tych kompetencji u swoich dzieci.

Pierwsza edycja Klubów została uruchomiona w październiku 2018 r. Kluby działały także w 16 miastach w Polsce. Warsztaty stacjonarne prowadziliśmy do marca 2020 r. W maju 2020 r. z uwagi na sytuację epidemiologiczną stacjonarne zajęcia przenieśliśmy do sieci, tworząc nową odsłonę warsztatów - Klub Młodego Programisty online. Takie warsztaty prowadziliśmy do grudnia 2020 r.

Przekonaliśmy się wtedy, jaką siłę oddziaływania ma internet! W związku z dużym zainteresowaniem dwiema edycjami warsztatów postanowiliśmy wykorzystać scenariusze wypracowane w ramach webinarów i przygotowaliśmy kolejną odsłonę klubów w postaci materiałów dla nauczycieli i nauczycielek. Kursy „Programowanie z Klubem Młodego Programisty” są cały czas dostępne na platformie OSE IT Szkoła:

Do zobaczenia na zajęciach Klubu Młodego Programisty!

 

Podobne wiadomości:

do góry