Strona główna/Aktualności/#KulturaToLudzie - Kamilla Kasprzak

#KulturaToLudzie - Kamilla Kasprzak

13 Maja 2021

Kultura To Ludzie - grafika

#Kultura To Ludzie

Kolejny czwartek i kolejna twórcza osoba, którą chcemy Wam przybliżyć w ramach naszego cyklu #KulturaToLudzie.

Bohaterką dzisiejszego odcinka jest Kamilla Kasprzak. Artystka, animatorka, nauczycielka. Osoba twórcza i zaangażowana razem ze Spółdzielnia artystyczna MAK w kulturalne życie naszego miasta.

Dzisiaj jest szczególny dla niej dzień, bo Kamilla obchodzi swoje urodziny!

Życzymy Ci sto lat i wielu twórczych realizacji i cieszymy się na dalszą współpracę.

grafika z cytatem KTL

Kamilla Kasprzak

Kamilla Kasprzak - foto1

Maj to mój miesiąc na podsumowania życiowe, podkreślanie gruba krechą, wykropkowanie i może jakieś małe wymazanie działań, które nie przyniosły satysfakcji...

W końcu czujemy ciepło i możliwość złapania oddechu pełną piersią, również MAK w maju, a tym samym Kamilla K. otwiera się na kulturę.

Kamilla Kasprzak - foto2

NA POCZĄTKU…

będzie krótko, zaczepnie i na temat... czyli w rzeźbę ceramiczną wciągnęły mnie opowieści o pilnowaniu wypału pieca, dzień i w nocy i to najlepiej śpiąc w śpiworze przy nim.

W dużej mierze przypadek wpłynął na wybór liceum plastycznego. Egzaminy do szkoły odbywały się dużo wcześniej niż do liceum ogólnokształcącego, a ja po prostu chciałam mieć to już za sobą, a później na Akademii Sztuk Pięknych wahałam się pomiędzy malarstwem i rzeźbą.

Kamilla Kasprzak - foto3

NAJBARDZIEJ ZAPAMIĘTAŁAM…

niepokój w sercu, czy przyjdą goście na uroczyste otwarcie MAK-u...

Przyszli i było ich bardzo dużo!

Kamilla Kasprzak - foto4

NAJBARDZIEJ DUMNA JESTEM, ŻE…

się odważyłam...

Kamilla Kasprzak - foto5

OSTATNI ROK BYŁ DLA MNIE…

poszukiwaniem i eksploracją nowych wyzwań, czyli wypełniam strategię uczenia się przez całe życie.... A im człowiek starszy, tym trudniej mu się uczyć, zaś najlepszą motywacją do nauki jest pasja.

Zdobywaniu wiedzy, umiejętności sprzyja otoczenie się odpowiednimi ludźmi, a ostatnio zdałam sobie sprawę, jak ważne są dla relacje międzyludzkie.

Kamilla Kasprzak foto6

PRZEDE MNĄ…

Setka z Maćkiem (i nie myślę o alkoholu :), ukończenie studiów podyplomowych z grafiki artystycznej i wypał raku w Rynku lub chociaż przed MAK-iem.

Może jeszcze uda się zwizualizować królicze opowieści w przestrzeni miasta. Marzy mi się również mozaika ceramiczna dedykowana ikonograficznym postaciom kobiecym zamontowana w przestrzeni miejskiej na budynku.

Kamilla Kasprzak - foto7

Więcej informacji o Artystce

Facebook Spółdzielni Artystycznej MAK

Zakładka Twórcy związani z Oleśnicą na naszej stronie.

Podobne wiadomości:

do góry