Kamilla Kasprzak

zdjęcie Artystki

Kamilla Kasprzak

Od urodzenia związana z miastem Oleśnica.

Artysta i ceramik. Absolwentka Liceum Sztuk Plastycznych  we Wrocławiu - wystawiennictwo.

W 1999 roku ukończyła studia na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, katedra Ceramiki i Szkła, dyplom w pracowni prof. Krystyny Cybińskiej, aneks z malarstwa - w pracowni prof. Jana Kondratowicza.
Ukończyła studia podyplomowe: ­administracja i zarządzanie w kulturze.
Stworzyła pracownie ceramiczne w MDK w Oleśnicy i w WTZ w Dobroszycach. Pracowała z osobami niepełnosprawnymi w WTZ Caritas  Dobroszyce jako terapeuta zajęciowy. Jest nauczycielem dyplomowanym i pracowała kilkanaście lat jako instruktor pracowni ceramiki w Powiatowym Centrum Edukacji i Kultury w OIeśnicy. 

We wrześniu 2016 r. założyła razem z innymi artystkami Stowarzyszenie Artystyczne MAK, którego jest prezeską. Od 2017 r.  Stowarzyszenie ma swoją MAKGalerię z siedzibą w Rynku przy ul. Kościelnej, w której odbywają się stałe zajęcia artystyczne dla dzieci i dorosłych.

Działania twórcze łączy z edukacją pracując jako nauczycielka plastyki i zajęć artystycznych w oleśnickich szkołach.

Jest twórczynią ceramicznej statuetki wręczanej jako nagroda dla laureatów Przeglądu Wokalnego SONORO organizowanego przez MOKiS.

Osiągnięcia

  • 7th Passion for Freedom London Art Festival 2015 r. - zakwalifikowanie się do konkursu międzynarodowego, udział w wystawie w Londynie, październik­- listopad 2015 r.
  • I Ogólnopolski Konkurs Ceramiczny ­"STRUNY ŚWIATŁA" wyróżnienie w konkursie za pracę  ceramiczną "Ukryty wymiar" - 2009 r. 
  • udział w II Ogólnopolskim Konkursie Ceramicznym
  • III Ogólnopolski Konkurs Ceramiczny "KADR Z SZAMOTEM W TLE" wyróżnienie za pracę ceramiczną  "Pati natae III" - 2014 r. ,
  • III NAGRODA - za „ Pasjonata ruchu” w IV Ogólnopolskim Konkursie Ceramicznym
  • wystawy indywidualne: ­ "Kobiecość Nieujarzmiona"  2014 r. w Galerii Bramie Wrocławskiej­, Oleśnica
  • wystawy zbiorowe: ­ Wrocław, Zakopane, Warszawa, VII Salon  Wielkopolski ­Czarnków, „Jestem za blisko żebyś mnie wyśnił” 2018 r. MAKGaleria w Oleśnicy

Strona Stowarzyszenia Artystycznego MAK

do góry