Marcin Mrowicki

Zdjęcie Artysty

Marcin Mrowicki

mieszkający w Oleśnicy artysta, absolwent Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu na kierunku – malarstwo, instruktor plastyki, rysownik, malarz.

Sam swoją działalność rozgranicza na dwa nurty - jednym z nich jest praca portrecisty, ta związana z zamiłowaniem do portretowania ludzi bliskich, inspirujących w życiu artysty, jak i ta na zamówienie. Drugim nurtem jest surrealizm. W obu tych dziedzinach, widać zamiłowanie do złotych elementów i detali.

Jak sam przyznaje, proces tworzenie jest dla niego medytacją, podróżą w głąb własnej duszy, poszukiwaniem piękna, próbą poskromienia nieznanego i oknem w transcendencję. Techniczne umiejętności natomiast są wehikułem, dzięki któremu ta podróż jest możliwa. Mimo autobiograficznego podłoża każdej sztuki, próbuje nie koncentrować całej uwagi tylko na własnych emocjach, a raczej na odkrywaniu wspólnych platform, podświadomych kluczy kultury, łączących artystę i odbiorcę jako jednostki, będące jednocześnie częścią społeczeństwa i ludzkości jako całość.

Więcej

Instagram Marcina Mrowickiego

Facebook Marcina Mrowickiego

do góry