Paweł Maciak

Zdjęcie Pawła Maciaka

Paweł Maciak

jest młodym artystą-samoukiem. Maluje od 12 roku życia. Jak sam o sobie mówi: 

Od zawsze byłem zwolennikiem uczenia się na własnych błędach, zamykania się ,,sam na sam” z pracą i poszukiwania jakiegoś rodzaju piękna w tym, co robię. Uważam, że popełniałem i nadal popełniam różnego rodzaju błędy techniczne, natomiast z całą pewnością mogę powiedzieć, że gdy kończę obraz jest on w stu procentach mój, z nienarzuconym przez nikogo stylem. A jedyne zasady, których staram się konsekwentnie przestrzegać, narzucam ja sam. I myślę, że o to w tym wszystkim chodzi.
Wprawdzie brałem udział w różnego rodzaju warsztatach plastycznych, malowaniu martwej natury itp., ale chyba nie do końca mi to odpowiadało. Rozpraszały mnie różnego rodzaju czynniki, np. nieodpowiednia muzyka w tle, czy rozmowy innych uczestników warsztatów, przez co efekt końcowy nie był najlepszy. Przyjąłem więc zasadę, że nie maluję w innym miejscu niż moja pracownia.

Swoją pasję artystyczną dzieli z pracą grafika w małej pracowni graficznej Ave Studio w Oleśnicy. 

"Totem" to nazwa jego trzeciej wystawy obrazów z 2017 roku, która miała miejsce w Młodej Galerii przy ul. Skwierzyńskiej 1/7 we Wrocławiu.

Prace te przedstawiają głównie postaci zagranicznej kinematografii, ale nie tylko. Kilka prac zostało wykonanych w stylu, który nie do końca potrafię nazwać. Jest to swego rodzaju połączenie realizmu z abstrakcją. To jest chyba kierunek, który najlepiej mnie wyraża i właśnie ten styl chciałbym rozwijać.

Więcej

Facebook Pawła Maciaka

Instagram Pawła Maciaka

Strona z portfolio Artysty

do góry