Paweł Maciak

Zdjęcie Pawła Maciaka

Paweł Maciak

jest młodym artystą-samoukiem. Maluje od 12 roku życia. Jak sam o sobie mówi: 

Od zawsze byłem zwolennikiem uczenia się na własnych błędach, zamykania się ,,sam na sam” z pracą i poszukiwania jakiegoś rodzaju piękna w tym, co robię. Uważam, że malarstwa nie można się nauczyć. Można próbować opanować pewne techniki ale nie samego procesu myślenia. W oparciu o tę ideę tworzę moje prace swobodnie, wówczas z całą pewnością mogę powiedzieć, że gdy kończę obraz jest on odzwierciedleniem mojego wnętrza. Swego czasu brałem udział w różnego rodzaju warsztatach plastycznych, jednak  nie rozwijały mnie one  w kierunku, którym chciałem podążać. Chciałem aby każdy obraz był moim wyborem, a nie narzuconym z góry pomysłem. Wielu nauczycieli próbuje narzucać pewne techniki oraz oceniać co jest dobre a co nie, często nie zauważając przy tym konkretnych zamiarów czy po prostu samej idei. Przyjąłem więc zasadę, że twórczość rozwijać będę w mojej pracowni bo właśnie tam czuję się swobodnie.

Swoją pasję artystyczną dzieli z pracą grafika w małej pracowni graficznej Ave Studio w Oleśnicy. 

"Totem" to nazwa jego trzeciej wystawy obrazów z 2017 roku, która miała miejsce w Młodej Galerii przy ul. Skwierzyńskiej 1/7 we Wrocławiu.

Prace te przedstawiają głównie postaci zagranicznej kinematografii, ale nie tylko. Kilka prac zostało wykonanych w stylu, który nie do końca potrafię nazwać. Jest to swego rodzaju połączenie realizmu z abstrakcją. To jest chyba kierunek, który najlepiej mnie wyraża i właśnie tym stylem chciałbym podążać.

Więcej

Facebook Pawła Maciaka

Instagram Pawła Maciaka

Strona z portfolio Artysty

do góry